رفع مشکل فیلم‌برداری ۴K و اتصال وای فای در آپدیت‌های آینده وان پلاس ۵

روز گذشته مسئولین وان ‌پلاس یک جلسه پرسش و پاسخ اینترنتی در وب‌سایت Reddit برگزار کردند تا به سوالات هواداران و مشتریانشان از نزدیک پاسخ دهند. همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد اکثر سوالات درباره وان پلاس ۵، پرچم‌دار جدید این شرکت بود.

یکی از نکاتی که مطرح شد در مورد لرزشگیر تصاویر دوربین دوگانه وان پلاس ۵ بود. اخیرا ویدیویی منتشر شده است که نشان می‌دهد فیلم‌برداری ۴K این گوشی از مشکل لرزش تصویر شدیدی رنج می‌برد. خوشبختانه وان پلاس گفته که متوجه این مشکل شده و قرار است در یکی از آپدیت‌های بعدی این گوشی EIS (لرزشگیر الکترونیک تصویر) را برای فیلم‌برداری ۴K نیز لحاظ کند. البته زمان دقیق انتشار این آپدیت مشخص نیست، اما امیدواریم که این زمان چندان دور نباشد.

علاوه بر این، آپدیت بعدی قرار است مشکلات مربوط به وای فای در وان پلاس ۵ را نیز برطرف کند. افرادی که وان پلاس ۵ را برای تست و بررسی دریافت کرده‌اند به این نکته پی برده‌اند که این گوشی با مشکل متداولی رو به روست که در آن گرچه گوشی به وای فای متصل می‌شود، اما نمی‌تواند به اینترنت دسترسی داشته باشد. وان پلاس نیز متوجه این مشکل شده و قرار است در آپدیت‌های بعدی آن را رفع کند. البته طبیعتا به خاطر حساسیت بیشتر این مشکل، احتمالا این آپدیت زودتر از آپدیت برای فیلم‌برداری ۴K منتشر می‌شود.

در این جلسه پرسش و پاسخ دو نکته دیگر نیز مطرح شد:

  • در حال حاضر وان پلاس برنامه‌ای برای مجهز کردن گوشی‌هایش به درگاه microSD ندارد، زیرا معتقد است «حافظه داخلی بسیار سریع‌تر است و تجربه بسیار بهتری را برای کاربر به ارمغان می‌آورد».
  • وان پلاس برنامه‌ای برای عرضه تبلت ندارد، زیرا این حوزه را چندان فوق‌العاده نمی‌داند.

عرضه جهانی وان پلاس ۵ از روز گذشته آغاز شده است. این گوشی در دو نسخه ۶ گیگابایت رم / ۶۴ گیگابایت حافظه داخلی و ۸ گیگابایت رم/ ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی با قیمت‌های ۴۸۰ و ۵۴۰ دلار عرضه می‌شود. مشخصات کامل این پرچم‌دار را می‌توانید در صفحه مخصوصش در جی‌اس‌ام مشاهده کنید.

Call Now Button