گلکسی نوت Fan Edition با گلکسی نوت ۷ چه تفاوتی‌هایی دارد؟

شرکت سامسونگ به تازگی نسخه بازسازی‌شده گلکسی نوت ۷ را با نام Fan Edition معرفی کرد؛ اما شاید برای شما هم این سؤال مطرح‌شده باشد که این نسخه چه تفاوت‌هایی با گلکسی نت ۷ سابق دارد؟

همه ما ماجراهای ناگوار گلکسی نوت ۷ و فراخوان‌های ناموفق به خاطر مشکل آتش گرفتن گوشی گلکسی نت ۷ سامسونگ را به خاطر داریم. گلکسی نوت ۷ را می‌توان یک گوشی با امکانات عالی و ظاهر زیبا اما با سرانجامی تلخ و ناگوار نام برد که نهایتاً سامسونگ به‌طور رسمی عرضه آن را متوقف کرد.

اما به گفته شرکت سامسونگ در حال حاضر مشکل باتری گلکسی نوت ۷ کاملاً شناسایی و برطرف شده و حالا از میان ۳٫۵ میلیون نوت ۷ بازگردانده شده، این شرکت قصد دارد تا ۴۰۰ هزار نسخه آن را تعویض کرده و با نام گلکسی نوت فن ادیشن به مشتریان خود عرضه کند. سامسونگ می‌گوید در ساخت این گوشی از قطعات استفاده‌نشده، کمک گرفته‌ شده و البته فعلاً برنامه‌ای نیز برای عرضه آن خارج از کشور کره جنوبی ندارد.

اما مهم‌ترین سؤال پس‌ازاین اطلاع از این خبر آن است که به‌جز تفاوت در باتری؛ گلکسی نوت فن ادیشن چه تفاوت‌هایی با گلکسی نوت ۷ سابق دارد؟

۱- استفاده از باتری ایمن ۳۲۰۰ میلی‌آمپری

کارشناسان می‌گویند یکی از دلایل اصلی آتش گرفتن گلکسی نوت ۷ قرار دادن باتری بیش‌ازحد بزرگ ۳۵۰۰ میلی‌آمپری و گرم شدن بیش‌ازاندازه آن بوده است. به نظر می‌رسد با توجه به همین موضوع سامسونگ در نسخه «فن ادیشن» از یک باتری کوچک‌تر ۳۲۰۰ میلی‌آمپری استفاده کرده است که البته این باتری از هشت مرحله آزمون جدید ایمنی این شرکت نیز سربلند بیرون آمده است تا این بار سامسونگ مطمئن باشد مشکلی بابت باتری گلکسی نوت فن ادیشن و آتش گرفتن آن نخواهد داشت و تجربه تلخ گذشته دوباره تکرار نشود.

ضمن آنکه با توجه به چیپست کم‌مصرف‌تر نسخه فن ادیشن و علیرغم باتری ۳۲۰۰ میلی‌آمپری به‌جای ۳۵۰۰ میلی‌آمپری؛ دوام شارژ این گوشی تقریباً مساوی گلکسی نوت ۷ خواهد بود.

۲- استفاده از چیپست جدید اسنپ‌دراگون ۸۲۱

اگر به خاطر داشته باشید گلکسی نوت ۷ در دو نسخه یکی با پردازنده اکسینوس ۸۸۹۰ و دیگری با پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۲۰ عرضه شد اما حالا نسخه فن ادیشن با نسخه جدیدتر یعنی اسنپ‌دراگون ۸۲۱ عرضه می‌شود که دوام شارژ یا فرکانس کاری بالاتری دارد.

البته جای تعجب است که چرا سامسونگ از تراشه جدیدتر اسنپ‌دراگون ۸۳۵ در این گوشی استفاده نکرد؟ شاید هم چنین تصمیمی می‌توانست به فروش گلکسی اس ۸ و همچنین گلکسی نوت ۸ ضربه بزند.

۳- به کار بردن رابط کاربری گلکسی اس ۸

استفاده سامسونگ از رابط کاربری جدید و زیبای اس ۸ و اس ۸ پلاس که Samsung Experience نام دارد در نسخه فن ادیشن از دیگر تغییرات مهم و خوشحال‌کننده در این گوشی است. حالا شما می‌توانید با رابط کاربری جدید به امکاناتی مشابه با گلکسی اس ۸ دسترسی داشته باشید. همچنین آیکون‌های جدید و تصاویر پس‌زمینه متحرک گلکسی اس ۸ در نوت فن ادیشن نیز حضور خواهند داشت.

۴- اضافه شدن دستیار هوشمند Bixby

یکی از ویژگی‌های کلیدی گلکسی اس ۸ دستیار جدید Bixby است. آن‌طور که سامسونگ وعده داده این دستیار به‌مرورزمان تکمیل‌تر خواهد شد و خبر خوب دیگر آنکه حالا این دستیار به گلکسی نوت فن ادیشن نیز افزوده‌شده است.

۵- تغییرات ظاهری جزئی

مشخصات سخت‌افزاری تنها تغییرات اعمال‌شده بر روی فن ادیشن نیستند. چراکه ازنظر ظاهری نیز تغییرات جزئی روی نسخه فن ادیشن نسبت به گلکسی نوت ۷ اعمال‌شده که ازجمله مهم‌ترین‌ آن‌ها می‌توان به حذف نشان‌ و لوگوی سامسونگ از بالای صفحه‌نمایش و همچنین تغییر لوگوی گلکسی نوت ۷ به فن ادیشن اشاره کرد.

۶- قیمت ارزان‌تر و پایین نسبت به گلکسی نوت ۷

چیزی که مسلم است آن است که سامسونگ هرگز انتظار ندارد تا علیرغم مشخصات سخت‌افزاری بهتر گلکسی نوت فن ادیشن؛ شما نسخه بازسازی‌شده گلکسی نوت ۷ را با قیمت مشابه این گوشی آن‌هم تنها چند ماه مانده به عرضه نوت ۸ خریداری کنید.

با تصمیم هوشمندانه‌ی سامسونگ گلکسی نوت فن ادیشن قیمتی برابر با ۶۱۰ دلار خواهد داشت که می‌توان گفت چیزی حدود ۴۰ درصد ارزان‌تر از قیمت عرضه گلکسی نوت ۷ است.

نظر شما در این رابطه چیست؟

آیا فکر می‌کنید نسخه فن ادیشن می‌تواند خریداران قبلی گوشی گلکسی نوت ۷ را راضی کند؟

به نظر شما آیا همچنان امکان آتش گرفتن این گوشی یا مشکلات سخت افزاری دیگری در آن وجود دارد و گلکسی نوت ۷ را یک گوشی بد یُمن و نحس برای سامسونگ می‌دانید؟

Call Now Button