نگرانی مسئولان اپل از مشکلات نرم‌افزاری iPhone 8

آیفون ۸ به افتخار دهمین سالگرد تولید آیفون تولید خواهد شد و قرار است پر از امکانات جدید باشد. همین باعث شده مسئولان این شرکت با چالشی جدی برای عرضه به‌موقع آن در ماه سپتامبر مواجه شوند.

اطلاعات جدید حاکی از وجود نگرانی در شرکت اپل برای معرفی آیفون ۸ در ماه‌های آینده است. مهندسان این شرکت در حال رفع نقص‌های نرم‌افزاری موجود هستند تا مشکلی در زمان سفارش و تحویل این گوشی بوجود نیاید. در غیر این صورت برخی امکانات این گوشی در ابتدا غیر فعال خواهد بود و سپس با آپدیت‌های نرم‌افزاری فعال خواهد شد.

یکی از مشکلاتی که وجود دارد مربوط به شارژ وایرلس است. درحالی که سخت‌افزار آن آماده استفاده است، هنوز مشکلات نرم‌افزاری آن حل نشده و ممکن است تا زمان عرضه این گوشی هم حل نشود. بنابراین اپل همانند حالت عکاسی Portrait در آیفون ۷ پلاس ، مجبور خواهد بود پس از عرضه، با یک آپدیت نرم‌افزاری این امکان را در اختیار کاربران قرار دهد.

شارژ وایرلس تنها مشکل پیش روی آنها نیست. سنسور سه بعدی تشخیص چهره چالش دیگر این شرکت است. مجددا سنسور‌ها به خوبی کار می‌کند، اما مشکل نرم‌افزار باعث شده این سنسور کارایی خود را از دست بدهد. این احتمال وجود دارد که اگر مشکل نرم‌افزاری تا زمان مورد نظر حل نشود، اپل بدون فعال بودن این سنسور، آیفون ۸ را به مشتریان تحویل دهد.

گفته می‌شود تعداد کم نمایشگر‌های OLED که از سامسونگ خریداری شده هم مشکل دیگر اپل است که باعث خواهد شد در هفته‌های ابتدایی، عرضه آن با محدودیت‌هایی مواجه شود. همچنین عملکرد بی‌نقص سنسور‌های اثر انگشت که قرار است زیر صفحه نمایشگر قرار گیرد، هنوز به صورت کامل تایید نشده.

Call Now Button