بازیابی ۱۵۷ تن طلا، نقره، کبالت و مس از گلکسی نوت ۷

کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که از بازیابی گوشی‌های گلکسی نوت ۷ توانسته است حدود ۱۵۷ تن طلا، نقره، کبالت و مس از آن‌ها استخراج کند.

 

همان‌طور که می‌دانید، گوشی Galaxy Note FE در حال حاضر در کشور کره جنوبی قابل خریداری است و احتمالا تا چند مدت دیگر، به بازارهای جهانی نیز راه خواهد یافت؛ اما هم‌زمان با عرضه نوت ۷ Refurbished، کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که در پایان ماه جاری، بازیابی نوت ۷ های معیوب را آغاز می‌کند.

گوشی گلکسی نوت ۷، یک سال پیش به بازار عرضه شد و به دلیل چندین مورد انفجار باتری، کمپانی سامسونگ تصمیم گرفت تا آن‌ها را از بازار جمع‌آوری کند. حال این گوشی مجدداً و با نام Note FE به بازار عرضه شده است.

به گفته سامسونگ، این کمپانی می‌تواند حدود ۱۵۷ تن طلا، نقره، کبالت و مس را از فرآیند بازیابی نوت ۷ مای معیوب استخراج کند. سامسونگ تصمیم گرفته است تا اجزای کلیدی دستگاه مانند نمایشگرهای AMOLED، حافظه‌ها و ماژول‌های دوربین را از بقیه قطعات جدا کرده و مجدداً از آن‌ها استفاده کند. از برخی از این قطعات در Note FE استفاده خواهد شد و بقیه نیز به فروش خواهند رسید.

سامسونگ برای اجرای این عملیات بازیابی با شرکت‌ها داخلی و خارجی همکاری خواهد کرد و این فرآیند به صورتی سازگار با محیط‌زیست انجام می‌گیرد. در آینده، سامسونگ قصد دارد تا به یکی از کمپانی‌های فعال در زمینه حفاظت از محیط‌زیست و بازیافت تبدیل شود.

Call Now Button