هوآوی: میت ۱۰، آیفون ۲۰۱۷ اپل را به چالش خواهد کشید!

رئیس واحد تجاری مصرفی هوآوی، به‌تازگی میت ۱۰ را به عنوان پرچم‎دار جدید این شرکت تأیید کرده و هم‎چنین، مدعی شده است که این مدل به نمایشگر بدون حاشیه مجهز خواهد بود.

شرکت هوآوی در حال‌حاضر، سومین سازنده پرفروش بازار گوشی‌های هوشمند به شمار می‌رود و این سازنده چینی برای رقابت با سامسونگ و اپل در صدر جدول پرفروش‌ترین‌های بازار، به سختی رقابت می‌کند.

با شروع سال ۲۰۱۷، شرکت هوآوی از پی ۱۰ و پی ۱۰ پلاس رونمایی کرد که علی‌رغم قیمت مناسب، مشخصات سخت‌افزاری قدرت‎مندی را به همراه دارند و در بخش عکس‌برداری نیز، این دو گوشی از بهترین‌های بازار به شمار می‌آید. با فرا رسیدن نیمه دوم سال، سازندگان آماده می‌شوند تا فبلت‌های پرچم‌دار خود را ارائه دهند و آیفون ۸ اپل، یکی از مورد انتظارترین محصولاتی است که تا پایان تابستان به صورت رسمی معرفی خواهد شد.

به همین جهت، شرکت هوآوی روی محصول قدرت‌مندی کار می‌کند که میت ۱۰ نامیده خواهد شد و براساس ادعا رسمی ریچارد یو، رئیس واحد  تجاری مصرفی هوآوی، پرچم‎دار جدید اپل را شکست می‌دهد. ریچارد یو، ضمن تأیید میت ۱۰ به عنوان فبلت پرچم‏‌دار جدید هوآوی، اعلام کرده است:

ما یک محصول قوی‌تر داریم؛ میت ۱۰ که مدت زمان ماندگاری شارژ باتری در آن افزایش یافته است و از یک نمایشگر تمام‌صفحه استفاده می‎کند، سرعت شارژ بالاتری دارد، از نظر عکس‌برداری قابلیت‌های بیشتری را ارائه می‌دهد و بسیاری از قابلیت‌های دیگر را نیز به همراه دارد؛ کمک خواهد کرد تا با اپل رقابت کنیم.

اگر به خاطر داشته باشید، در شایعات پیشین پیرامون میت ۱۰ نیز اعلام شده بود که این مدل به یک صفحه‌نمایش بدون حاشیه مجهز می‌شود. براساس اطلاعات به‎دست آمده، گمان می‎رود که نمایشگر فبلت پرچم‏دار جدید هوآوی توسط JDI به تولید خواهد رسید و هوآوی از همان نمایشگر کشیده و جدید ژاپن دیسپلی استفاده خواهد کرد. نسبت ابعاد نمایشگر مذکور، ۱۸ به ۹ است و رزولوشن نمایشگر نیز ۱۰۸۰ در ۲۱۶۰ پیکسل عنوان می‎شود.

علاوه‌براین، گمان می‌رود که میت ۱۰ از چهار دوربین استفاده خواهد کرد؛ مانند میت ۹ در این فبلت پرچم‎دار از دو سنسور برای دوربین اصلی استفاده خواهد شد اما به جای اینکه تنها از یک سنسور به عنوان دوربین سلفی استفاده شود، هوآوی فبلت پرچم‎دار جدیدش را با دوربین دوگانه سلفی عرضه خواهد کرد.

این مدل، هم‌چنین به چیپ‌ست Kirin 970 مجهز شده است که تولید آن از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد. تراشه مذکور، مبتنی بر لیتوگرافی ۱۰ نانومتری است و از هشت هسته پردازشی استفاده می‎کند. انتظار می‌رود که میت ۱۰ در اوایل پاییز به صورت رسمی معرفی شود.

Call Now Button