شارژ بی‌سیم آیفون ۸ از نوع شارژ سریع نیست!

مدت‌هاست که شایعات مختلفی درباره مشخصات آیفون ۸ افشا می‌شود که برخی از آن‌ها مربوط به پشتیبانی گوشی از شارژ بی‌سیم است. این موضوع تقریبا تایید شده اما امروز اخباری بدی درباره سرعت شارژ بی‌سیم گوشی منتشر شده که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم.

 

سال‌هاست که شایعاتی درباره پشتیبانی آیفون از شارژ بی‌سیم مطرح می‌شود اما پرچمدار پشت پرچمدار معرفی شد و آیفون‌دوستان تقریبا از این موضوع ناامید شدند تا این‌که آیفون ۸ پا به عرصه وجود گذاشت. گرچه سال‌های گذشته هم شایعاتی درباره شارژر بی‌سیم بوده اما این‌بار ظاهرا خیلی جدی‌تر است و حتی داک شارژر آن نیز در برخی خبرها مشاهده شده است. گرچه آیفون ۸ به صورت بی‌سیم شارژر می‌شود اما این بدان معنی نیست که در این زمینه بهترین است یا سریع‌ترین عملکرد را دارد! در ادامه به جزئیاتی از نحوه کار شارژر بی‌سیم اپل می‌پردازیم؛ تا پایان با جی‌اس‌ام همراه باشید.

به نقل از Macotakara، آیفون ۸ از شارژر وایرلس Quick Charge یا شارژ سریع پشتیبانی می‌کند اما نه به طور کامل! این داک به صورت پیش‌فرض ۱۵ وات قدرت دارد که با عنوان شارژ سریع شناخته می‌شود در حالی که آیفون جدید به ۷٫۵ وات یعنی ۵ ولت و ۱٫۵ آمپر بسنده کرده است که شارژ سریع محسوب نمی‌شود.

خبر ناراحت‌کننده دیگر این است که احتمالا از داک شارژر وایرلسی که هم‌اکنون دارید نمی‌توان برای شارژ آیفون ۸ استفاده کرد. ظاهرا اپل قصد تولید داک‌های مخصوص به خود را دارد و با چیپ‌های MFi گوشی را قفل می‌کند تا فقط با داک خودش کار کند. با توجه به این موضوع اگر داک شارژر بی‌سیم دارید برای شارژ آیفون جدیدتان به درد نمی‌خورد!

از جمله مشخصات احتمالی پرچمدار مرموز اپل باید به نمایشگر ۵٫۸ اینچی اولد و باتری ۳۰۰۰ میلی‌آمپری اشاره کرد. با توجه به این حجم از باتری، با قدرت ۷٫۵ وات می‌توان از شب تا صبح گوشی را کاملا شارژ کرد اما اگر به سرعت بیشتری احتیاج دارید باید از آداپتورهای با‌سیم رایج استفاده کنید.

Call Now Button