سرانجام آیفون‌های ۲۰۱۷ اپل با چه نام‌هایی وارد بازار می‌شوند؟

براساس یک گزارش جدید، آیفون‌های جدید اپل متفاوت‌تر از آنچه که گمان می‌رفت؛ نام‌گذاری خواهند شد. به همین جهت امسال خبری از سری «s» یا حتی معرفی آیفون X نیست؛ باید منتظر عرضه آیفون‌های ۸ به بازار باشید!

تنها ۹ روز به مراسم معرفی آیفون‌های جدید اپل زمان باقی مانده است و همین موضوع باعث شده تا در روزهای باقی مانده به مراسم کوپرتینویی‎ها، حجم شایعات مربوط به آیفون‌های ۲۰۱۷ شدت بگیرد. در همین رابطه، تعدادی از سازندگان کیس برای گوشی‌های هوشمند از یک منبع در شنژن که مدعی است بسته‌بندی آیفون‌های جدید اپل را دیده است، شنیده‌اند که نام تجاری آیفون‌های جدید اپل با نام‌هایی که پیش‌تر برای آن‌ها اعلام شده بود؛ کاملاً متفاوت است.

در همین رابطه، باید گفت که به‌نظر می‎رسد آیفون‌های ۲۰۱۷ شرکت اپل شامل سه مدل آیفون ۸ (به عنوان جایگزین آیفون ۷ که پیش‌تر با نام آیفون ۷sشناخته می‌شد)، آیفون ۸ پلاس (به عنوان جایگزین آیفون ۷ پلاس که پیش‌تر با نام آیفون ۷s Plus شناخته می‌شد) و آیفون ادیشن (مدلی که به عنوان دهمین سالگرد رونمایی از گوشی‌های آیفون معرفی می‌شود) خواهد بود.

آیفون ادیشن، اولین گوشی آیفون اپل خواهد بود که از پنل اولد استفاده می‌کند و به نمایشگر بدون لبه، مجهز شده است. نمایشگر ۵٫۸ اینچی آیفون ادیشن، تنها ۵٫۱ اینچ فضای قابل استفاده در اختیار کاربران قرار می‌دهد؛ باقی نمایشگر به دکمه‌های مجازی در پایین صفحه‌ اختصاص خواهد یافت کهFunction Area نامیده می‌شود.

 به جای تاچ آی‌دی، آیفون ادیشن از سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی بهره می‎گیرد که می‌تواند برای آنلاک کردن گوشی و احراز هویت مورد استفاده قرار بگیرد. سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی توسط Apple Pay پشتیبانی خواهد شد و برنامه‌های شخص ثالث نیز به‌زودی از این قابلیت پشتیبان خواهند کرد. همچنین یک باتری  L شکل نیز برای آن‌ درنظر گرفته شده است که اجازه می‌دهد ظرفیت باتری بدون افزایش ضخامت، ارتقا پیدا کند.

 کاربران می‌توانند با یک‌بار ضربه روی نمایشگر، گوشی را فعال نمایند و همچنین قابلیت شارژ بی‌سیم نیز به عنوان یک ویژگی اختیاری همراه آیفون ادیشنخواهد بود که برای استفاده از آن، باید داک جداگانه خریداری کنید. این محصول، از چیپ‌ست A11 اپل استفاده می‌کند؛ البته، اعلام شده است تراشه جدید اپل قدرت پردازشی آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس را نیز تأمین خواهد کرد.

شرکت اپل، آیفون ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ادیشن را در تاریخ ۱۲ سپتامبر (۲۱ شهریور) معرفی خواهد کرد؛ البته، این تاریخ دیگر تنها یک گمانه‌زنی نیست زیرا کوپرتینویی‌ها به صورت رسمی آن‎را تأیید کرده‌اند. آیفون‌های جدید اپل در سالن تئائر استیو جابز در مقر جدید اپل، معرفی خواهند شد. انتظار می‌رود آیفون ادیشن، قیمتی بین ۱۰۰۰ تا ۱۴۰۰ دلار داشته باشد؛ حداقل، آخرین گمانه‌زنی‌ها به چنین برچسب قیمتی برای آیفون رده‌بالای امسال اپل اشاره دارد. عرضه آیفون‌های جدید اپل از ۲۲ سپتامبر (۳۱ شهریور) آغاز خوهد شد.

Call Now Button