یک سوم از کاربران آمریکایی از آیفون‌های قدیمی استفاده می‌کنند

یک گزارش تازه نشان می‌دهد یک سوم از مجموع آیفون‌های فعال در آمریکا بیش از ۲ سال عمر دارند اما اپل این موضوع را به فال نیک گرفته است و انتظار دارد امسال بخشی بزرگی از آیفون‌های خود را ارتقا دهند.

فردا شب مراسم رونمایی از آیفون‌های جدید اپل برگزار می‌شود؛ مراسمی که برای اولین سالن استیو جابز در مقر جدید اپل میزبان آن خواهد بود.

در آستانه معرفی iPhone 8، iPhone 8 Plus و iPhone X آماری از تعداد آیفون‌های فعال در آمریکا منتشر شده که نشان می‌دهد هنوز میلیون‌ها نفر از کاربران آمریکایی از مدل‌های قدیمی آیفون استفاده می‌کنند.

بر این اساس از ۱۴۱ میلیون آیفون فعال در آمریکا حدود ۴۶ میلیون دستگاه مربوط به iPhone 6، iPhone 6 Plus و مدل‌های قدیمی‌تر است که سهم ۳۳ درصدی از کل آیفون‌های فعال در این کشور را به خود اختصاص می‌دهد. یعنی حدود یک سوم از کاربران آمریکایی آیفون از گوشی استفاده می‌کنند که بیش از دو سال عمر دارد.

اپل معتقد است بخشی بزرگی از کاربرانی که در چند سال اخیر گوشی خود را ارتقا نداده‌اند امسال اقدام به خرید یکی از سه مدل جدید آیفون خواهند کرد به همین خاطر انتظار دارد میزان درخواست‌ها برای خرید آیفون‌ ۸، آیفون ۸ پلاس و آیفون ایکس بی‌سابقه باشد. نشانه دیگر کاهش میزان فروش آیفون در چند ماه اخیر است که یکی از دلایل آن انتظار کاربران برای معرفی iPhone X باشد.

Call Now Button