منتظر OnePlus 5T نباشید؛ OnePlus 6 اوایل سال ۲۰۱۸ می‌آید

شرکت وان پلاس که عمر چندان زیادی ندارد و به تولید گوشی‌های «غول‌کش» شهرت دارد، امسال روند نامگذاری پرچم‌دارانش را تغییر داده و به جای وان‌ پلاس ۵ تی، از وان پلاس ۶ رونمایی می‌کند.

بر اساس اخبار و شایعاتی که اخیرا منتشر شده، شرکت چینی وان‌ پلاس در حال کار بر روی وان پلاس ۶ است و قصد دارد اوایل سال ۲۰۱۸ از این گوشی رونمایی کند. همچنین بر اساس این شایعات به نظر می‌رسد که این شرکت برنامه‌ای برای معرفی گوشی وان پلاس ۵ تی ندارد.

سال ۲۰۱۶ بود که شرکت وان پلاس با معرفی وان پلاس ۳ تی به عنوان پرچم‌دار، استراتژی جدیدی را در نامگذاری محصولاتش پیاده کرد، اما به نظر می‌رسد که این شرکت دیگر قصد ندارد این رویه را ادامه دهد و پرچم‌دار بعدی این شرکت وان پلاس ۶ نام خواهد داشت. منبع این خبر هیچ دلیل مشخصی را برای این تغییر استراتژی عنوان نکرده است. در این شایعه جدید همان گمانه‌زنی‌های پیشین در مورد وان پلاس ۶ مطرح شده است؛ اینکه پرچم‌دار بعدی وان پلاس طراحی بدون حاشیه خواهد داشت و صفحه نمایشش از وان پلاس ۵ به اندازه ۰٫۵ اینچ بزرگ‌تر بوده و ۶ اینچی است.

شایعات پیشین در مورد این گوشی حاکی از اینند که این غول چینی سرانجام رزولوشن QHD (۲۵۶۰ در ۱۴۴۰ پیکسل) را به پرچم‌دارانش می‌آورد. هر چند که اگر شایعات در مورد طراحی بدون لبه این محصول صحت داشته باشد، احتمالا شاهد رزولوشن QHD+ (۲۸۸۰ در ۱۴۴۰) در وان پلاس ۶ خواهیم بود. همچنین در صورت طراحی بدون لبه احتمالا به جای نسبت تصویر ۱۶:۹ از نسبت تصویر ۱۸:۹ (۲:۱) استفاده شود.

اگر قرار باشد وان پلاس ۶ بدون لبه طراحی شود، باید انتظار آن را داشته باشیم که حسگر اثر انگشت آن به قاب پشتی منتقل شود و این موضوع احتمالا منجر به حذف دکمه هوم فیزیکی خواهد شد. منابع خبری بر این باورند که وان پلاس از پردازنده اسنپدراگون ۸۴۵ در این گوشی استفاده می‌کند و گفته می‌شود این محصول در دو نسخه با رم‌های ۶ و ۸ گیگابایت وارد بازار خواهد شد. نسخه با رم ۶ احتمالا ۶۴ و نسخه با رم ۸ احتمالا ۱۲۸ گیگابایت حافظه داخلی خواهند داشت. همچنین انتظار داریم مانند وان پلاس ۵، هیچ‌کدام از مدل‌های وان پلاس ۶ از درگاه کارت حافظه جانبی برخوردار نباشند.

وان پلاس امسال از عدد ۴ گذر کرد و به جای وان پلاس ۴ از وان پلاس ۵ رونمایی کرد. با این حال امسال قصد پریدن از عدد ۶ و رونمایی از وان پلاس ۷ را ندارد. زیرا فلسفه این شرکت برای عدم معرفی وان پلاس ۴ چیز دیگری بوده است. عدد چهار در چین به خاطر شباهت تلفظش با کلمه «مرگ» در زبان چینی، بدشگون تلقی شده و وان‌ پلاس هم ترجیح داد غول‌کش امسالش را با خرافات و باورهای قدیمی مردم در نیندازد.

با معرفی وان پلاس ۶ احتمالا شاهد توقف تولید وان پلاس ۵ خواهیم بود. زیرا این شرکت چینی برای موفقیت در بازار در قیمت‌گذاری محصولاتش سود کمی را لحاظ می‌کند و نمی‌تواند به علت اینکه پرچم‌دار جدیدش وارد بازار شده، برای نسخه‌های قبلی تخفیف دهد. به همین دلیل معمولا با معرفی پرچم‌دار جدید این شرکت، تولید پرچم‌دار قبلی متوقف می‌شود.

Call Now Button