مشکل خالی‌شدن زودهنگام باتری در iOS 11 جدی است!

برخی از کاربرانی که دستگاه خود را به iOS 11 بروزرسانی کرده‌اند خبر می‌دهند که بعد از انجام این آپدیت، شارژ دستگاه بسیار سریع‌ خالی می‌شود.

ارتقای نرم‌افزاری همیشه برای کاربران هیجان‌انگیز است و آن‌ها منتظر امکانات و بهبودهای عملکردی جدید هستند. کمپانی اپل نیز چندی پیش سیستم‌عامل iOS 11 را برای دستگاه‌های خود عرضه کرد؛ اما در همان ابتدای عرضه تا به امروز، گزارش‌های زیادی از مشکلات این سیستم‌عامل منتشر شده است.

به نظر می‌رسد یکی از مشکلات اصلی iOS 11، مشکل تخلیه شدن باتری است. البته این مشکل ممکن است به ویژگی‌ جستجوی Spotlight مربوط باشد که نیازمند بارگذاری مجدد همه فایل‌های دستگاه و بازنگری مجدد مکانیزم شارژ باتری است. به‌طورمعمول، چنین مشکلاتی به‌سرعت رفع می‌شوند، ولی در حال حاضر به نظر می‌رسد که کاربران زیادی در حال دست‌وپنجه نرم کردن با مشکل تخلیه باتری در iOS 11 هستند.

شرکت Wandera در همین زمینه تحقیقی را انجام داده است که میزان تخلیه باتری در دستگاه‌های iOS 10 و ۱۱ را با هم مقایسه می‌کند. Wanderaاعلام کرده که ۵۰٫۰۰۰ کاربر با استفاده متوسط تا شدید را شناسایی کرده است و بر این اساس، نرخ تخلیه باتری برای آی او اس ۱۱ حدود ۹۶ دقیقه است. این در حالی است که نرخ تخلیه باتری iOS 10 حدود ۲۴۰ دقیقه عنوان شده است؛ بنابراین مشکل تخلیه باتری آی‌او‌اس ۱۱ بسیار جدی است و باید منتظر بمانیم و ببینیم که اپل چگونه در آینده آن را رفع می‌کند.

کمپانی اپل تا به امروز به‌روزرسانی iOS 11.0.1 را منتشر کرده است که مسائل مربوط به حساب‌های ایمیلی را رفع می‌کند ولی هنوز برای رفع مشکل تخلیه باتری، آپدیتی از طرف اپل ارائه نشده است؛ بنابراین اگر کاربر iOS 10 هستید پیشنهاد می‌کنیم که برای به‌روزرسانی به iOS 11 فعلا دست نگه‌دارید.

Call Now Button