دلایلی بر ارجحیت آیفون ۸ نسبت به آیفون ۱۰

آیفون ۱۰ از ویژگی‌های و رابط کاربری به‌روز شده‌ای برخوردار است اما آیا دلیلی وجود دارد که آیفون ۸ را به این گوشی گران قیمت ترجیح دهیم؟

در رویداد امسال اپل شاهد رونمایی ویژه از یک آیفون خاص به نام آیفون X بودیم. برای اولین بار در تاریخ اپل، این شرکت در این رویداد سه گوشی معرفی کرد – گوشی‌های طرح آشنای آیفون ۸ و ۸ پلاس، و آیفون X که از نمایشگری تقریبا بدون لبه برخوردار است.

تا به حال، حتما مطلع شده‌اید که آیفون ۱۰ از قیمت پایه ۹۹۹ دلاری برخوردار است. از سویی، این گوشی بسیار گران قیمت است و از سویی دیگر، این گوشی آنقدر جذابیت دارد که شما را برای خرید آن وسوسه می‌کند.

پس، آیا هیچ دلیلی وجود دارد که آیفون ۸ را به آیفون X ترجیح دهیم و ۳۰۰ دلار کمتر هزینه کنیم؟ چه باور کنید یا نه، در این مورد انتخاب مدل ارزانتر از مزایایی برخوردار است. اجازه دهید آنها را بررسی کنیم.

آیفون ۸ جمع و جورترین آیفون جدیدی است که در بازار وجود دارد

بدون هیچ مقایسه‌ای از نظر قدرت، آیفون ۸ از تمام سخت‌افزار تعبیه شده در آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ برخوردار است؛ مواردی همچون چیپ Bionic اپل، لرزشگیر اپتیکال برای دوربین، شارژ بدون سیم و بسیاری دیگر از مشخصات آیفون ۸ پلاس و آیفون ۱۰ در این گوشی نیز یافت می‌شود. با توجه به ترکیب کنونی اپل، آیفون ۸ مانند نسخه سال ۲۰۱۷ این شرکت به نام آیفون SE است. آن مدل عرضه شده ثابت کرد که گوشی‌های کوچک‌تر هنوز طرفداران خاص خود را دارد، پس آیفون ۸ نیز قطعا بازار خود را دارد.

آیفون X از رابط کاربری به روز شده تری برخوردار است. مرکز کنترل در این مدل تنها با کشیدن انگشت از قسمت راست بالا به سمت پایین ظاهر می‌شود، و نه از پایین به بالا، و با چنین صفحه نمایشگر بزرگی (۵٫۸ اینچ)، خود گوشی داد می‌زند که از هر دو دست خود برای کار کردن با من استفاده کنید.

همان شکل قدیمی، و سازگاری با تمامی ابزارهای جانبی

آیفون ۸، چهارمین نسل از آیفون است که از طرحی مشابه با طرح سال ۲۰۱۴ آیفون ۶ برخوردار است. شاید شما این رویه را خسته کننده بدانید. بااین‌حال، از دیگر رو، آیفون ۸ کمی از آیفون ۷ و آیفون ۶s ضخیم‌تر است. اگر از آن دست افرادی باشید که از لوازم جانبی زیادی استفاده می‌کنید، خیالتان راحت است که تمامی آنها با این طراحی در آیفون ۸ سازگار خواهند بود، مگر اینکه یک وسیله جانبی با طراحی خاص با ضخامت ۰٫۲ میلی‌متری بیشتر این دستگاه نسبت به دیگر آیفون‌های ۴٫۷ اینچی کمی سر ناسازگاری داشته باشد.

یک دکمه خانه واقعی با اسکنر اثر انگشت

برای استفاده از تمام صفحه، آیفون ۱۰ از شر دکمه خانه در پنل جلویی خلاص و به همراه آن Touch ID نیز حذف شده است. پس در این گوشی سر و کار شما با Face ID خواهد بود، که هنوز معلوم نیست عملکرد آن دقیقا به چه شکلی است، اما به‌هرحال این دکمه‌ قدیمی جایش خالی خواهد بود. مگر اینکه اقدام به خرید آیفون ۸ کنید.

Call Now Button