راهنمای خرید لوازم جانبی مک‌بوک پرو ۲۰۱۷ (قسمت اول)

ضروری‌ترین لوازم جانبی مک‌بوک و مک‌بوک پرو ۲۰۱۷ که دارای درگاه USB-C هستند را در این مطلب مشاورخرید مشاهده خواهید کرد.

در این مطلب مشاور خرید به شما خوانندگان عزیز ضروری‌ترین لوازم جانبی‌های مورد نیاز برای مک‌بوک و مک‌بوک پرو ۲۰۱۶ به بعد را به شما معرفی خواهیم کرد.

Apple USB-C to USB Adapter

یکی از ضروری‌ترین تبدیل‌های مک‌بوک و مک‌بوک پرو ۲۰۱۶ به بالا تبدیل USB-C به درگاه USB تایپ A اپل است. این تبدیل از زبان طراحی ساده و کیفیت ساخت بالای اپل بهره می‌برد و از استانداردهای Thunderbolt 3/USB 3.1 Gen 2 تا سرعت ۲۰ گیگابیت در ثانیه پشتیبانی می‌کند.

قیمت‌: ۱۲۰ هزار تومان

Moshi USB-C to Gigabit Ethernet

این روز‌ها با توجه به گسترش استفاده و پیشرفت سرعت تکنولوژی بی‌سیم نظیر WiFi 802.11 a/b/g/n/ac استفاده از کابل‌ شبکه Ethernet کم‌رنگ‌تر از گذشته شده است. اما این بدین معنا نیست که کاملا این تکنولوژی را می‌توان حذف یا نادیده گرفت. هنوز هم بسیاری از دستگاه‌ها با پورت Ethernet سازگاری دارند و برای انجام اموری ساده مانند تنظیم مودم، شبکه و.. باید از طریق این درگاه به انجام این امور پرداخت. در این مطلب ما به شما تبدیل USB-C به Gigabit Ethernet ساخت برند Moshi را معرفی کردیم چون علاوه بر درگاه Gigabit Ethernet یک پورت USB 3.1 تایپ A را نیز در اختیار کاربر قرار می‌دهد. در واقع با خرید تبدیل Moshi USB-C to Gigabit Ethernet می‌توان از خرید تبدیل Apple USB-C to USB Adapter چشم پوشی کرد، در صورتی که نیازی به دو پورت USB تایپ A به صورت همزمان نداشته باشید یا بخواهید در خرید لوازم جانبی صرفه جویی کنید.

قیمت: ۱۸۵ هزار تومان (موجود در فروشگاه‌های اینترنتی)

Apple USB-C to Digital AV

تبدیل USB-C to Digital AV اپل ممکن است به دلیل نام متفاوتی که این شرکت برایش انتخاب کرده در ابتدا کمی ناآشنا برسد. کار اصلی این تبدیل خروجی تصویر از طریق درگاه HDMI است. البته اپل برای سهولت استفاده کاربر در کنار درگاه HDMI، یک درگاه USB-A 3.1 و یک درگاه (Thunderbolt 3 (USB-C نیز قرار داده است. بدین ترتیب با استفاده از این تبدیل می‌توان به صورت همزمان مک‌بوک پرو را شارژ و از درگاه‌های HDMI و USB-A 3.1 استفاده کرد تا کاربرانی که از محدودیت تعداد درگاه (Thunderbolt 3 (USB-C همانند مک‌بوک یا مک‌بوک پرو بدون تاچ بار برخوردار هستند، به مشکلی برنخورند.

قیمت: ۳۴۰ هزار تومان 

Apple USB-C to Lightning Cable

اگرچه با خرید تبدیل Apple – USB-C to USB Adapter می‌توانید از همان کابل‌هایی که درون جعبه آیفون تعبیه شده استفاده کنید، اما اپل برای اتصال مستقیم آیفون، آیپد و لوازم جانبی‌ای که از درگاه Lightning برخوردار هستند کابل USB-C to Lightning Cable را در نظر گرفته است.  این کابل از کیفیت بسیار بهتری نسبت به کابل معمولی آیفون برخوردار است و در دو مدل ۱ و ۲ متری به فروش می‌رسد.

قیمت ۱ متری: ۱۴۵ هزار تومان

قیمت ۲ متری: ۲۱۰ هزار تومان

Call Now Button