خطوط سبز رنگ، بلای جان نمایشگر آیفون ۱۰ اپل!

 اپل، آیفون ۱۰ (iPhone X) را نزدیک به یک هفته پیش عرضه کرده است و با وجود نقدهای مثبت نسبت به این گوشی، به‌نظر می‌رسد آیفون ۱۰ پرمشکل‌ترین گوشی است که توسط کوپرتینویی‎ها وارد بازار شده.

وب‎سایت MacRumors، گزارش می‌دهد که کاربران به‌تازگی متوجه ایرادی جدیدی روی گوشی‌ آیفون ۱۰ شده‏اند؛ براساس گزارش‏های منتشر شده که در حال افزایش است، خطوط سبز رنگی روی نمایشگر OLED آیفون ۱۰ ظاهر شده و این خطوط سبز رنگ روی Home Screen، صفحه قفل و حتی در هنگام ری‌بوت نیز دیده می‎شود.

براساس گزارش‌های به‎دست آمده، حداقل ۲۰ کاربر مدعی شده‎‌اند که مشکل خطوط سبز رنگ روی نمایشگر آیفون ۱۰ وجود دارد. به‌نظر می‌رسد خطوط سبز رنگ روی صفحه‌نمایش آیفون ۱۰، فوراً ظاهر نمی‌شود و پس از مدتی استفاده از این گوشی، رویت شده است. کاربران به گمان اینکه ایراد مذکور نرم‌افزاری است، گوشی خود را روشن و خاموش کرده‌اند؛ با این‎حال، خطوط سبز رنگ عمودی همچنان روی صفحه‌نمایش آیفون ۱۰ دیده می‎شود.

باید اشاره کرد که ایراد مذکور، تنها به یک مدل مربوط نیست و اطلاعات منتشر شده، نشان از این دارند که صفحه‌نمایش مدل‌های مختلف آیفون ۱۰ از جمله نسخه ۶۴ گیگابایتی و ۲۵۶ گیگابایتی پس از مدتی استفاده، آسیب دیده و خطوط سبز رنگ را نشان می‎هد. حتی این ایراد به مدل‌های عرضه شده در یک کشور خلاصه محدود نمی‌شود؛ ظاهراً در لهستان، ایالات متحده، کانادا و دیگر کشورها که آیفون ۱۰ در آن‏ها به فروش می‌رسد، چنین مشکلی وجود دارد.

یکی از کاربران که با چنین ایرادی روی نمایشگر آیفون ۱۰ مواجه شده است، به فروشگاه اپل مراجعه کرده و پس از گفت‌وگو با مسئولان فروشگاه، توانسته است آیفون خود را با یک مدل دیگر تعویض نماید. البته شرکت اپل در حال‌حاضر، به این موضوع واکنشی نشان نداده است و همچنان در حال‌ جمع‌آوری اطلاعات پیرامون ایراد مذکور است. با توجه به این موضوع، هنوز بیانیه رسمی توسط اپل ارائه نشده است.

شرکت اپل، پیش‌تر اعلام کرده بود که صفحه‌نمایش OLED آیفون ۱۰ به دلیل ماهیتی که دارد؛ ممکن است با سوختگی پیکسل مواجه شود. با این وجود، هیچ اشاره‌ای به روشن باقی ماندن زیرپیکسل‌ها در بخشی از صفحه‌نمایش نشده است.

از دیگر ایراداتی که در رابطه با آیفون ۱۰ اعلام شده است، می‌توان به عدم عملکرد این مدل در هوای سرد اشاره کرد. البته کوپرتینویی‎ها مدعی هستند که با انتشار یک به‌روزرسانی نرم‌افزاری، این مشکل را برطرف خواهند کرد.

در رابطه با نمایش خطوط سبز رنگ روی صفحه‌نمایش آیفون ۱۰، باید گفت که ایراد مذکور احتمالاً ناشی از یک اشکال سخت‌افزاری است و اپل نمی‌تواند با انتشار به‌روزرسانی نرم‌افزاری، خطوط سبز رنگ صفحه‌نمایش را از بین ببرد؛ به همین جهت، توصیه می‌شود در هنگام خرید پرچمدار جدید اپل حتماً دقت لازم را به خرج دهید. آیفون ۱۰ با قیمت ۹۹۹ و ۱۱۴۹ دلار از تاریخ ۳ نوامبر در بازارهای مختلف به فروش می‌رسد؛ با این‌حال، مشخص نیست در بازار ایران که اپل هیچ نماینده رسمی ندارد، کاربران پس از رؤیت چنین اشکالاتی باید به کدام فروشگاه یا واردکننده برای تعویض گوشی خریداری شده خود مراجعه کنند.

Call Now Button