پنل مدل ۲۰۱۸ گلکسی A8 با دوربین دوگانه و طراحی بدون حاشیه فاش شد

به نظر می‌رسد سامسونگ درنظر دارد تا مدل ۲۰۱۸ گوشی Galaxy A8 را به همراه دیگر اعضای این سری معرفی کند؛ این مدل طراحی بدون لبه خواهد داشت و به نمایشگر کشیده مجهز شده است.

سامسونگ درنظر دارد تا سری گوشی‌های Galaxy A را با مدل‌های جدید تا چند هفته آینده به‎روزرسانی کند؛ پیش‌تر، گمان می‌رفت مدل ۲۰۱۸ گوشی Galaxy A3، Galaxy A5 و Galaxy A7 معرفی شود اما آن‌طور که پیداست، کُره‌ای‎ها تصمیم دارند تا یک گوشی دیگر را به همراه این مدل‌ها ارائه دهند. به‌تازگی، پنل جلوی گوشی Galaxy A8 فاش شده است که سامسونگ این مدل را به همراه دیگر اعضای سری Galaxy A معرفی خواهد کرد.

پنل فاش شده، نشان می‌دهد نسخه ۲۰۱۸ گوشی Galaxy A8 مانند مدل Galaxy A5 طراحی بدون لبه خواهد داشت؛ همچنین این مدل نمایشگر کشیده با نسبت ابعاد ۱۸:۹ دارد. به‌نظر می‌رسد مدل‌های جدید سری Galaxy A با نمایشگر کشیده و طراحی بدون لبه عرضه خواهند شد که به یک تِرِند رایج در بازار مبدل شده است. یکی‌دیگر از تصمیماتی که سامسونگ در رابطه با سری جدید گوشی‌های Galaxy A اتخاذ کرده، اضافه شدن دوربین سلفی دوگانه به آن‌ها است؛ ارائه گوشی‌های هوشمند مجهز به دوربین سلفی دوگانه، موضوع چندان رایجی در دنیای گوشی‌های موبایل نیست. علاوه‌براین، Galaxy A5 جدید نیز از دوربین سلفی دوگانه استفاده می‌کند.

هیچ دکمه‌ی فیزیکی در پنل جلوی گوشی Galaxy A قرار ندارد؛ سامسونگ برای حذف حاشیه‌های اضافی، ناچار شده است تا دکمه‌ی Home را از حاشیه‌ی پایین صفحه‌نمایش حذف کند. به همین جهت، انتظار داریم Galaxy A8 از دکمه‌های نرم‌افزاری استفاده نماید و احتمالاً سنسور اثرانگشت نیز به پنل پشتی منتقل خواهد شد. در حال‌حاضر، تمامی مواردی که می‌توان در رابطه با مدل ۲۰۱۸ گوشی Galaxy A8 گفت، به این موارد محدود می‎شود؛ هرچند، انتظار داریم جزئیات بیشتری از این مدل در طی چند هفته آینده منتشر شود.

آخرین‌بار، سامسونگ گوشی Galaxy A8 را در سال ۲۰۱۶ به‌روزرسانی کرده بود؛ مدل عرضه شده فاقد دوربین دوگانه است و از نمایشگر ۵٫۷ اینچی Full HD استفاده می‎کند. از دیگر مشخصات مدل ۲۰۱۶ گوشی Galaxy A8 می‌توان به سه گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه داخلی اشاره کرد؛ ضمن اینکه تراشه اگزینوس ۷۴۲۰، قلب تپنده‌ی میان‌رده ۲۰۱۶ سامسونگ است.

همان‌طور که در ابتدا گفته شد، امسال احتمالاً چهار مدل از سری Galaxy A معرفی خواهد شد؛ Galaxy A3، Galaxy A5، Galaxy A7 و Galaxy A8. سامسونگ احتمالاً گوشی‌های جدیدش را از سری Galaxy A در ماه دسامبر یا اوایل سال آینده رونمایی خواهد کرد.

در رابطه با مدل ۲۰۱۸ گوشی Galaxy A3 اطلاعات چندانی در دسترس نیست اما دو مدل دیگر یعنی Galaxy A5 و Galaxy A7، به ترتیب نمایشگر ۵٫۵ اینچی و ۶٫۰ اینچی Full HD + خواهند داشت. با وجود اینکه سامسونگ از زبان طراحی سری Galaxy S8 در میان‏رده‏های جدیدش استفاده کرده است، هیچ‌یک از آن‌ها از صفحه‌نمایش لبه منحنی استفاده نخواهد کرد. با این‌حال، انتظار داریم دستیار صوتی بیکسبی (Bixby) که پیش‌تر آن‌را در گلکسی اس ۸ و گلکسی نوت ۸ دیده بودیم، بخشی از قابلیت‌های جدیدی باشد که مدل ۲۰۱۸ سری Galaxy A برای کاربران به ارمغان خواهد آورد؛ تصاویر پیش‌تر فاش شده از برخی از اعضای این سری، نشان می‌دهد که سامسونگ یک کلید فیزیکی اختصاصی را برای فراخوانی Bixby به لبه‌ی سمت چپ گوشی افزوده است.

Call Now Button