شخصات سخت‌افزاری جانشین Xperia XZ1 سونی لو رفت

گوشی جدید سونی با شماره مدل H8216 لو رفته است؛ این مدل، احتمالاً جانشین Xperia XZ1 خواهد شد. براساس ابعاد به‌دست آمده و با توجه به اندازه صفحه‎‌نمایش Xperia H8216، به‎‌نظر می‌رسد گوشی جدید شرکت سازنده حاشیه‌های باریکی داشته باشد.

مدتی است که شایعه‎پردازی پیرامون گوشی‌های سونی در سال ۲۰۱۸ شدت گرفته است؛ پس از اینکه جانشین Xperia XZ Premium در طی هفته گذشته با شماره مدل H8116 و H8166 فاش شد، اطلاعات دیگری از محصولات جدید شرکت سازنده به‎دست آمد. یکی از گوشی‎های ۲۰۱۸ شرکت سونی با شماره مدل H8216 در حال توسعه است و مشخصات این مدل، به‌تازگی لو رفته.

گمان می‌رود گوشی‌های جدید سونی با شماره مدل H8216، H8266، H8276 و H8296 نسخه‏هایی از جانشین احتمالی گوشی Xperia XZ1 باشند که اواخر تابستان امسال، عرضه شده است. شرکت سازنده به احتمال زیاد، گوشی جدیدش را با نام Xperia XZ1S یا Xperia XZ2 عرضه خواهد کرد. در سه ماهه اول سال۲۰۱۷ نیز، سونی از گوشی Xperia XZs به همراه Xperia XZ Premium رونمایی کرده بود.

مشخصات به‎‌دست آمده از گوشی جدید سونی اکسپریا H8216، نشان می‌دهد که چه انتظاراتی باید از جانشین Xperia XZ1 داشته باشیم. این مدل، ۱۴۸ میلی‌متر طول خواهد داشت و عرض و ضخامت آن به ترتیب ۷۳٫۴ و ۷٫۴ میلی‏متر است. وزن گوشی جدید سونی، ۱۵۶ گرم خواهد بود و سونی موفق شده است تا گواهی IP65/68 را برای پرچمدار جدیدش به‌دست آورد؛ به همین جهت، این مدل تا عمق ۱٫۵ متری به مدت ۳۰ دقیقه در آب بدون آسیب دیدن غوطه‌ور خواهد شد.

شرکت سونی همواره روی مشخصات گوشی‌های خود، سخت‌گیر بوده است و گوشی جدید این شرکت با شماره مدل H8216 از این موضوع مستثنی نخواهد بود. این سازنده هیچ‎‌یک از گوشی‌های هوشمندش را در سال ۲۰۱۷ به شش گیگابایت رم مجهز نکرد و به‎نظر می‌رسد که این روند در سال آینده ادامه خواهد داشت؛ البته اگر اطلاعات منتشر شده پیرامون گوشی جدید سونی H8216 صحت داشته باشد.

جانشین احتمالی Xperia XZ1 با صفحه‌نمایش ۵٫۴۸ اینچی عرضه خواهد شد؛ در مقایسه با صفحه‎نمایش ۵٫۲ اینچی، افزایش اندازه نمایشگر چشمگیر نیست. با این‌حال اگر ابعاد گوشی جدید سونی H8216 را با ابعاد ۱۴۸ در ۷۳٫۴ در ۷٫۴ میلی‌متری گوشی Xperia XZ1 مقایسه کنیم، متوجه خواهیم شد که گوشی جدید سونی حاشیه‏‎های باریک‎تری خواهد داشت. به همین جهت، سونی بدون تغییر در ابعاد Xperia XZ1، توانسته مدل جدید آن را به نمایشگری بزرگ‎تر مجهز کند.

تراشه پرچمدار جدید اسنپدراگون ۸۴۵ کوالکام که به‌تازگی معرفی شده است، قدرت پردازشی گوشی پرچمدار جدید سونی را تأمین خواهد کرد. اسنپدراگون ۸۴۵، جانشین پردازنده اسنپدراگون ۸۳۵ کوالکام است که به گوشی‌های Xperia XZ Premium و Xperia XZ1 سونی قدرت می‏‌دهد.

آنچه که گوشی جدید سونی را حائز اهمیت جلوه خواهد داد، دوربین اصلی دوگانه است؛ شرکت سونی از دو سنسور ۱۲ مگاپیکسلی استفاده خواهد کرد. البته مشخص نیست که این سنسورها چه تفاوتی با یک‌دیگر خواهند داشت یا شرکت سونی، چه ترکیبی برای سنسورهای دوربین اصلی‌ درنظر گرفته است. برای عکاسی سلفی نیز می‌توانید به عملکرد سنسور ۱۵ مگاپیکسلی دوربین ثانویه امیدوار باشید.

شرکت سونی، جانشین Xperia XZ1 را با آخرین نسخه از سیستم‌عامل اندروید یعنی اندروید اوریو ۸٫۱ عرضه خواهد کرد و باتری ۳۱۳۰ میلی‌آمپر ساعتبرای آن درنظر گرفته شده است. گوشی جدید سونی از قابلیت Quick Charge کوالکام پشتیبانی خواهد کرد؛ هرچند، نوع آن ذکر نشده است. در نهایت، اعلام شده است که گوشی Xperia H8612 با پشتیبانی از دو سیم‌کارت و درگاه میکرو یواس‌بی عرضه خواهد شد؛ سونی قید درگاه یواس‌بی تایپ سی را از گوشی‌های هوشمندش زده است؟

Call Now Button