پرچم‌دار بعدی سونی با اسنپ‌دراگون ۸۴۵ بنچمارک شد

اخیرا خبرهای مختلفی منتشر شده است که ادعا می‌کنند کمپانی سونی دو ماه دیگر سه گوشی تازه معرفی می‌کند. گفته می‌شود Xperia XZ2 پرچم‌دار بعدی این سازنده است که به تازگی با شناسه H8266 در گزارش‌های مختلف به آن پرداخته شه است.

یک گوشی تازه و مرموز از سونی با شناسه H8266 در پایگاه بنچمارک Geekbench  دیده شد و مشخصات فنی جالب توجهی را از خودش به نمایش گذاشت. همان‌طور که احتمالا می‌دانید و بر اساس گزارش‌های مختلفی که اخیرا منتشر شدند، انتظار می‌رود کمپانی سونی چند گوشی تازه را در خلال برگزاری کنفرانس جهانی MWC 2018 معرفی کند.

نقطه قوت این دستگاه تازه هم اینجاست که بنا بر اطلاعات درج شده در پایگاه بنچمارک از پردازنده پرچم‌دار و جدید کوالکام اسنپ‌دراگون ۸۴۵ قدرت می‌گیرد. این پردازنده جانشین اسنپ‌دراگون ۸۳۵ با قدرت فرکانس ۱٫۷۷ و حافظه رم ۴ گیگابایت است. گوشی H8266 به سیستم عامل اندروید ۸٫۰ اوریو مجهز شده و نتیجه آزمون تک هسته‌ای و چند هسته‌ای آن معادل ۲۳۹۳ و ۸۳۰۰ تقریبا مشابه پرچم‌دار بعدی سامسونگ یعنی Galaxy S9 Plus گزارش شده است.

در اسناد منتشر شده توسط ابزار بنچمارک مذکور همچنین شاهد هستیم که این گوشی صفحه نمایشی با وضوح تصویر ۱۹۲۰ در ۱۰۸۰ دارد. انتظار می‌رود که گوشی H8266 سونی صفحه نمایش بدون حاشیه داشته باشد و به عنوان جانشین پرچم‌دار Xperia XZ معرفی شود. بدین ترتیب پیش بینی می‌شود که گوشی مذکور با نام تجاری Xperia XZ2 معرفی شود. کمپانی سونی همیشه یک محصول تازه از سری گوشی‌های هوشمندش را در خلال کنفرانس جهانی موبایل معرفی می‌کند تا حضورش را پررنگ کند.

انتظار می‌رود که کمپانی سونی در MWC 2018 سه گوشی هوشمند تازه را با شناسه‌های H8216، H8266 و H8276 معرفی کند. پیش از این تصویر زنده از پنل جلوی این گوشی منتشر شده بود و طراحی بدون حاشیه‌اش را مورد تأیید قرار داد. روز گذشته هم شاهد انتشار یک تصویر رندر شده تازه منسوب به H8266 بودیم که طراحی ظاهری پنل پشتی آن را به نمایش می‌گذاشت. همچنین نتایج بنچمارک این گوشی هم هفته گذشته فاش شد و همه این خبرها حاکی از آن هستند که H8266 یک گوشی پرچم‌دار است.

البته همه این گزارش‌ها فعلا در حد شایعه هستند و کمپانی سونی هیچ‌کدام را مورد تأیید قرار نداده است. از طرفی امیدواریم این خبرها تا حدودی صحت داشته باشند و شاهد تغییر و پیشرفت طراحی گوشی‌های این سازنده محبوب به خصوص در رده پرچم‌دار باشیم. تا برگزاری کنفرانس جهانی MWC 2018 اسپانیا حدودا دو ماه فرصت باقی مانده است و پیش بینی می‌شود که خبرهای تکمیلی درباره گوشی‌های بعدی این سازنده هم در هفته‌های آینده منتشر شوند.

Call Now Button