آیفون‌های ۲۰۱۹ به دوربین TrueDepth پیشرفته مجهز خواهند شد

براساس یک گزارش جدید، آیفون‌هایی که در سال ۲۰۱۹ وارد بازار خواهند شد؛ دوربین TrueDepth پیشرفته‌تری دارند و قابلیت‌های بیشتری را در زمینه واقعیت افزوده ارائه می‌دهند.

گفته شده است که آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل از یک دوربین TrueDepth مانند آیفون ۱۰ استفاده خواهند کرد. با این‌حال برای سال ۲۰۱۹، کوپرتینویی‌ها دوربین TrueDepth پیشرفته‎تری را روی گوشی‌های آیفون به‎کار خواهند برد که قابلیت‌های بیشتری دارد و همین موضوع باعث خواهد شد تا مصرف انرژی آن نیز بیشتر از گذشته باشد.

در همین رابطه، تحلیل‌گر شناخته شده KGI Securities اعلام کرده است:

گمان می‎کنیم که استفاده از دوربین TrueDepth برای تشخیص سه‎بعدی در سال ۲۰۱۷ – ۲۰۱۸، باعث شکل‎گیری نیاز برای عرضه‌ی گوشی‌های هوشمند با باتری با ظرفیت بالاتر خواهد بود. از سال ۲۰۱۹، گمان می‌رود که آیفون‌های اپل به سیستم تشخیص سه‌بعدی‎ و قابلیت مبتنی بر واقعیت افزوده پیشرفته‎تری مجهز خواهند شد که مصرف انرژی را افزایش می‎دهد و این موضوع به افزایش تقاضا برای باتری‌هایی با ظرفیت بالاتر منجر می‏‌شود.

مینگ‌چی کو پیش‎بینی کرده است که فرآیند طراحی بردهای مورد استفاده در آیفون‌های اپل، کمک می‌کند فضای خالی در پشت گوشی افزایش پیدا کند و این موضوع به عرضه گوشی‌های آیفون با ظرفیت بالاتر منجر خواهد شد.

در رابطه با آیفون‌های جدید اپل در سال ۲۰۱۸، پیش‌بینی می‌شود که این شرکت دو گوشی با پنل OLED عرضه خواهد کرد. یکی از آیفون‌های جدید اپل، نمایشگر ۶٫۵ اینچی خواهد داشت و با پسوند «Plus» ارائه می‌شود؛ مدل دیگر نیز به نمایشگر ۵٫۸ اینچی مجهز شده است و به عنوان جانشین آیفون ۱۰ وارد بازار خواهد شد.

گفته شده است که آیفون ۶٫۵ اینچی اپل، باتری با ظرفیت بین ۳۳۰۰ تا ۳۴۰۰ میلی‌آمپر ساعت خواهد داشت. مینگ‌چی کو پیش‌بینی کرده است که سیستم دوربین TrueDepth برای آیفون‌های ۲۰۱۸ بدون تغییر خواهد بود و این دوربین به پشت گوشی، راه پیدا نخواهد کرد.

علاوه‌بر مدل‌های OLED، اپل یک گوشی آیفون با نمایشگر LCD عرضه خواهد کرد که صفحه‌نمایش آن ۶٫۱ اینچی است. این مدل نیز به سیستم دوربین TrueDepth مجهز خواهد بود. گفته می‌شود که گوشی جدید اپل، به بدنه‌ای از جنس فلز مجهز خواهد بود و از قابلیت شارژ بی‌سیم پشتیبانی نخواهد کرد؛ همچنین ممکن است صفحه‌نمایش گوشی LCD اپل، ابعاد کشیده‌تری نسبت به نمایشگر آیفون ۸ و آیفون ۸ پلاس داشته باشد.

اتکای اپل به سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی، احتمالاً باعث خواهد شد تا آیفون‌های جدید فاقد حسگر اثرانگشت باشند. در ابتدا گمان می‌رفت اپل موفق نشده است تا سنسور اثرانگشت را با نمایشگر ادغام کند و به همین جهت، تصمیم گرفته تا سیستم تشخیص چهره‌ را جایگزین آن نماید؛ هرچند، مدتی بعد مقامات رسمی این شرکت اعلام کرده بودند که از اول نیز، سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی Face ID به عنوان جایگزین سنسور اثرانگشت در آیفون ۱۰ درنظر گرفته شده بود و به همین جهت، استفاده از سنسور اثرانگشت، غیرضروری به‌نظر می‌رسید.

Call Now Button