همکاری ال جی و اپل برای ساخت آیفون تاشو

پس از جنجال درباره احتمال معرفی یک گوشی هوشمند سامسونگ با صفحه نمایش منعطف، اپل هم برای توسعه این طرح دست به کار شد. این غول تکنولوژی آمریکایی احتمالا قصد دارد پنل‌های منعطف OLED موردنیازش را برای این گوشی از ال جی تهیه کند.

گزارش‌های متعددی در ماه‌های اخیر منتشر شده است که ادعا می‌کنند کمپانی اپل قصد دارد در پاسخ به احتمال ساخت گوشی منعطف Galaxy X سامسون” با صفحه نمایش تاشو یک گوشی هوشمند تقریبا مشابه تولید کند. اپل به همین خاطر قصد دارد با کمپانی ال جی همکاری کند و اولین آیفون تاشو را به زودی توسعه دهد. Innotek LG عهده‌دار مسئولیت توسعه مدار منعطف شده و بخش LG Display هم قرار است صفحه نمایش تاشو آیفون تازه را تولید کند. این بخش تابع ال جی حالا پتنتی برای یک گوشی با صفحه نمایش تاشو ثبت کرده و اسناد مربوط به آن هم چند روز پیش در پایگاه داده‌های WIPO منتشر شده است.

LG Display درواقع طرحی را درباره یک دستگاه هوشمند مجهز به صفحه نمایش ثبت کرده است که از یک بخش جداشدنی در طراحی صفحه نمایش تاشو پشتیبانی می‌کند. این طرح در مارس سال ۲۰۱۷ ثبت شده بود اما اسناد مربوط به آن تازه منتشر شده است. در اسناد آن اشاره شده که این دستگاه دارای دو صفحه نمایش مجزا است و این دو پنل توسط لولا به یکدیگر متصل شده‌اند. همین لولا کمک می‌کند دستگاه به شکل تاشو و مطابق آنچه در تصویر شاهد هستیم، بسته شود. کمپانی اپل می‌تواند به کمک این طراحی یک گوشی آیفون را از نظر ابعاد و اندازه توسعه دهد و صفحه نمایش آن را به اندازه آیپد هم برساند.

کمپانی اپل برای تامین پنل‌های نمایش OLED مناسب برای آیفون ۱۰ کاملا به سامسونگ که یکی از بزرگ‌ترین رقیبانش است، متکی بود. اگر خاطرتان باشد، قبلا شایعه شده بود که این غول تکنولوژی امریکایی قصد دارد برای جلوگیری از لو رفتن طراحی محصولاتش دیگر با سامسونگ همکاری نکند. حالا پس از انتشار اسناد پتنت منسوب به آیفون آینده‌ با طراحی صفحه نمایش منعطف آن هم توسط LG Display، گزارش‌های قبلی بیش از پیش واقعی به نظر می‌رسند. ظاهرا ال جی قرار است جایگزین سامسونگ شود و مسئولیت تامین پنل‌های مربوط به آیفون‌های آینده یا حداقل این آیفون تاشو را بر عهده بگیرد. این برنامه همچنین ممکن است به افزایش حجم تولید و کاهش هزینه هم منجر شود و به نفع اپل باشد. لازم به ذکر است که صفحه نمایش‌های منعطف ال جی هم از پنل OLED استفاده می‌کنند.

اسناد طرح ثبت شده تازه نشان می‌دهند که ال جی در صدد توسعه و ساخت یک گوشی هوشمند با پنل نمایش تاشو است و ما هم حدس می‌زنیم که این طراحی متعلق به اپل باشد و ال جی درواقع قصد داشته باشد گوشی تاشو پیش رو را برای اپل تولید کند. البته این نکته را هم بگوییم که تکنولوژی توسعه و ساخت این گوشی‌ها با صفحه نمایش تاشو و منعطف به این زودی‌ها تکمیل نمی‌شود و احتمالا در سال ۲۰۱۸ شاهد معرفی هیچ گوشی هوشمندی با این طراحی نوین نخواهیم بود. در ماه‌های اخیر گزارش‌های متعددی درباره توسعه یک گوشی با طراحی مشابه به نام Galaxy X منتشر و گفته شد که سامسونگ قصد دارد به زودی از آن رونمایی کند. حالا با آغاز سال ۲۰۱۸ گزارش‌های تازه‌ای منتشر شده است که ادعا می‌کنند گوشی مذکور احتمالا تا سال ۲۰۱۹ هم وارد بازار نمی‌شود. اولین گزارش‌ها پس از انتشار اسناد پتنت پیش رو هم معتقدند که گوشی آیفون با طراحی صفحه نمایش هوشمند احتمالا تا سال ۲۰۲۰ میلادی رونمایی نمی‌شود. پتنت‌های مختلفی در خلال ماه‌های اخیر در این باره توسط سازندگان مختلف ثبت شده‌اند اما هیچ‌کدام به زودی به واقعیت نمی‌پیوندند.

Call Now Button