نظر بیل گیتس در مورد درخواست دولت درباره آنلاک آیفون‌ها

موسس مایکروسافت معتقد است که کمپانی‌ها باید به درخواست دولت برای آزادی عمل در بررسی پلتفرم‌ها و دستگاه‌های آن‌ها پاسخ مثبت دهد.

بیل گیتس در مصاحبه با وب‌سایت Axios اعلام کرده است که کمپانی‌های فعال در حوزه تکنولوژی نباید فکر کنند که دیدگاه آن‌ها مهم‌تر از دیدگاه دولت یا توانایی دولت در فعالیت در بخش‌های کلیدی است.

هنگامی که مایک الن، فرد مصاحبه کننده با گیتس، از او درباره اقدام اپل در رد درخواست FBI برای باز کردن قفل گوشی تروریست حادثه سن برناردیو در ایالت کالیفرنیا و در دسامبر ۲۰۱۵ سوال پرسید، گیتس پاسخ داد با عکس العمل اپل موافق نیست که «حتی واضح بودن دست داشتن متهم در قتل عام نباید هیچ‌گاه برای دولت مشخص شود». او در ادامه گفت که در باز کردن قفل آیفون از سوی اپل، بحث توانایی مطرح نبود، بلکه بحث عدم تمایل اپل به این کار بود.

موسس و مدیر عامل اسبق مایکروسافت همواره به عنوان یک چهره خوش‌بین در دنیا شناخته می‌شود؛ با توجه به همین موضوع، الن از او پرسید آیا چیزی هم وجود داشته که او را بترساند؟ گیتس در پاسخ به این سوال به ماهیت دو لبه تاثیر دسترسی فناوری به گروهک‌های غیر مستقل و خارج از قانون اشاره کرد.

او در توضیح بیشتر درباره پاسخ خود ادامه داد که همیشه این سوال وجود داشته که « تکنولوژی تا چه به حد گروه‌های کوچک را در ایجاد تخریب کمک می‌کند؟» و در ادامه عنوان کرد که گروهک‌ها می‌توانند به سلاح‌های هسته‌ای،‌ سلاح‌های بیوترور و یا سلاح‌های سایبری دست پیدا کنند.

یک گروهک می‌تواند در بحث هسته‌ای روی میلیون‌ها نفر و در بحث بیولوژیک روی میلیاردها نفر تاثیر بگذارد. این برای من ترسناک است.

Call Now Button error code: 524