مقایسه دوربین P20 Pro، Galaxy S9 Plus و Galaxy Note 8

در این مقایسه می‌توانید کیفیت دوربین سه گوشی گلکسی نوت ۸، گلکسی اس ۹ پلاس و پی ۲۰ پرو را با هم مقایسه کنید.

 

امروز می‌خواهیم سه تا از گوشی‌های پرچم‌دار بازار را که بهترین دوربین‌هایی که تا کنون دنیای موبایل به خودش دیده است با هم مقایسه کنیم. در این مقایسه هر سه گوشی را در شرایط نوری مختلف به چالش کشیدیم تا ببینیم در نتیجه کدام دوربین عملکرد بهتری دارد؟

به طور حتم هیچ کدام از این سه گوشی برتری کاملی نسبت به یکدیگر ندارند و هر کدام در یک بخش و از یک نظر نسبت به رقیب برتر است. بعد از اینکه تمام عکس‌ها را مرور کردید و نمونه‌ها را کنار هم مقایسه کردید در نظرسنجی انتهای بررسی شرکت کنید و در کامنت ها به ما و دیگر کاربران جی اس ام بگویید کدام گوشی به نظر شما در مجموع عملکرد بهتری دارد.

Galaxy Note 8

این گوشی مجهز به دو دوربین اصلی است که هر دو لنزش سنسور ۱۲ مگاپیکسلی دارند و هر دو به ویژگی OIS مجهز شده‌اند. یکی از ویژگی‌های مهم دوربین این گوشی زوم ۲ برابری اپتیکال بدون افت کیفیت است که در کنار ویژگی عکس پرتره بخش مهمی از امکانات دوربین به شمار می‌رود.

بررسی گلکسی نوت ۸

Galaxy S9+

جدیدترین پرچم‌دار خانواده S همانند پرچم‌دار آخر خانواده Note به دوربین دوتایی در قاب پشتی مجهز شده است. دوربین دوم این گوشی هم مانند نوت ۸ برای گرفتن عکس‌های پرتره به کار می‌رود و توانایی زوم ۲ برابر اپتیکال بدون افت کیفیت در آن گنجانده شده است؛ اما مهم‌ترین ویژگی‌این گوشی را باید دهانه دیافراگم متغیرش دانست که می‌تواند در شرایط نوری متفاوت به‌صورت فیزیکی باز و بسته شود شبیه به چیزی که در لنز دوربین‌های DSLR می‌بینیم.

بررسی تخصصی گلکسی اس ۹ پلاس

P20 Pro

این پرچم‌دار جدید خانواده P به ویژگی‌ای مجهز است که در دو گوشی دیگر نمی‌بینیم. هوآوی برای این گوشی از سه لنز در قاب پشتی استفاده کرده است که لنز اول سنسور ۸ مگاپیکسلی دارد و برای زوم ۳ برابر اپتیکال بدون افت کیفیت و زوم ۵ برابر هیبریدی با افت کم کیفیت به کار می‌رود. لنز دوم سنسور ۴۰ مگاپیکسلی دارد و رنگی است و لنز سوم به سنسور ۲۰ مگاپیکسلی و تک رنگ مجهز است که عکس نهایی از تجمیع دیتاهای این سه لنز به دست می‌آید.

برای مشاهده عکس‌ها در اندازه بزرگ و مقایسه دقیق‌تر روی عکس‌ها کلیک کنید.

نمونه عکس دوربین‌ها در نور روز

نمونه عکس دوربین‌ها در حالت زوم ۲ برابر

نمونه عکس دوربین گوشی‌ها در حالت زوم ۳ برابر

نمونه عکس دوربین‌ها در حالت زوم ۵ برابر

نمونه عکس دوربین‌ها در حالت زوم ۱۰۰ درصد (۱۰ برابر)

نمونه عکس دوربین‌ها در شب

نمونه عکس دوربی‌ها در شب با فلاش

نمونه عکس دوربین‌ها در حالت پرتره

نمونه عکس دوربین دوم در روز

نمونه عکس دوربین دوم در حالت پرتره

نمونه عکس دوربین دوم در شب

نمونه عکس دوربین دوم در شب با فلاش

نمونه ویدئوی ۴K گلکسی نوت ۸

نمونه ویدئوی ۴K گلکسی اس ۹ پلاس

نمونه ویدئوی ۴K پی ۲۰ پرو

نمونه ویدئوی آهسته گلکسی اس ۹ پلاس

نمونه ویدئوی آهسته پی ۲۰ پرو

Call Now Button