با هوش مصنوعی سمانتیک ماشینز، دستیار صوتی مایکروسافت شبیه ‌تر به انسان صحبت می‌کند

مایکروسافت با هدف بهبود دستیار صوتیش، سمانتیک ماشینز، استارتاپ فعال در زمینه مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی، را به تصاحب خود درآورد.

مایکروسافت در تلاش است تا استارتاپ semantic machines را که در زمینه مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی فعالیت می‌کند به تصاحب خود در آورد؛ به این امید که بات‌ها و دستیاران هوشمندش از جمله Cortana از قابلیت صدا و پاسخگویی مشابه‌تری به انسان برخوردار شوند. سمانتیک ماشین که در سال ۲۰۱۴ تاسیس شد، با استفاده از یادگیری ماشینی ربات‌هایی تولید می‌کند که قادرند به شیوه ای طبیعی‌تر به درخواست‌ها پاسخ دهند. این استارتاپ توسط دان کلاین، استاد دانشگاه برکلی کالیفرنیا، و لری گلیک، سخنگوی ارشد سابق اپل، که هر دو از  پیشگامان مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی هستند رهبری می شود.

به دست آوردن این مالکیت، مایکروسافت را قادر خواهد ساخت تا کورتانا را تا حد بات موفقش یعنی Azure ، که توسط ۳۰۰،۰۰۰ توسعه دهنده مورد استفاده قرار می گیرد، بهبود دهد. مایکروسافت در کورتانا از صدای انسانی  بهره برده و برای ایجاد عناصر بصری مشابه چشم انسان با شرکت ۳۴۳ Industries همکاری کرده است. باید یادآور شویم که در سال ۲۰۱۴ از جین تیلور بازیگر برای تولید صدای کورتانا کمک گرفت.

 مدیر فناوری بخش تحقیقات و هوش مصنوعی مایکروسافت گفت: «با کسب ابزارهای سمانتیک ماشینز، مرکز مکالمه مبتنی بر هوش مصنوعی در برکلی ایجاد خواهیم کرد تا مرزهای اقدامات ممکن در تعامل کلامی را جابجا کنیم.»

گوگل نیز در حال کار روی پروژه‌های هوش مصنوعی مشابهی است، با این هدف که بتواند شبیه‌ترین عملکرد به انسان را ایجاد کند. این غول جستجو در اوایل ماه جاری با نمایش عملکرد Google Duplex خود نشان داد که گوگل اسیستنت چگونه قادر است از طرف کاربران گوگل با کسب و کارها تماس برقرار کند و به عنوان مثال به رزرو وقت آرایشگاه یا رستوران بپردازد. البته لازم به ذکر است که این نمایش گوگل باعث به وجود آمدن نگرانی‌های اجتماعی و اخلاقی شد. از طرف دیگر مایکروسافت نیز به علت واکنش‌های نژادپرستانه بات Twitter Tay خود، در حال حاضر با مشکلات خاص خود در زمینه هوش مصنوعی دست به گریبان است . بنابراین به سادگی می‌توان تصور کرد که مایکروسافت چه دقت و وسواسی در مورد دستاوردهای آینده‌اش به خرج می‌دهد، دستاوردهایی که با در اختیار گرفتن سمانتیک ماشینز خواهد داشت.

Call Now Button