تمامی آیفون‌های امسال اپل از نمایشگر OLED بهره می‌گیرند

آن‌طور که خبرگزاری Economic Times کره جنوبی ادعا می‌کند، تمامی آیفون‌های امسال اپل به صفحه‌نمایش از نوع OLED مجهز خواهند شد؛ به همین جهت، نسخه ارزان‌قیمت آیفون ۱۰ فاقد پنل LCD است.

مدتی پیش، تصویری در توئیتر منتشر شد که از عرضه آیفون ۹ با نمایشگر ۶٫۱ اینچی OLED خبر می‌داد؛ به جای اینکه مدل مذکور از صفحه‌نمایش LCD استفاده کند. شایعات پیرامون عرضه نسخه ارزان‌قیمت آیفون ۱۰ از پاییز آغاز شد؛ گفته می‌شد این گوشی از صفحه‌نمایش ۶٫۱ اینچی بدون حاشیه بهره خواهد برد و مانند آیفون ۱۰ در بالای نمایشگر خود، بریدگی کوچکی دارد که Notch نامیده می‌شود. مینگ‌چی کو ادعا می‌کند به دلیل قیمت پایین‌تر، مدل ۶٫۱ اینچی فاقد برخی از قابلیت‌های آیفون ۱۰ خواهد بود که از جمله آن‌ها می‌توان به گنجاندن یک دوربین در قاب پشتی و عدم بهره‌گیری از قابلیت ۳D Touch (به دلیل پوشش خاص نمایشگر) اشاره کرد. با این‌حال، نسخه ارزان‌قیمت آیفون ۱۰۰۰ دلاری اپل به سیستم تشخیص چهره Face ID مجهز خواهد بود و از دوربین TrueDepth بهره می‌گیرد؛ ضمن اینکه ادعا می‌شد مدل مذکور با قیمت پایه ۵۵۰ دلار برای مدل تک‌سیم به بازار عرضه خواهد شد.

مینگ‌چی کو، تحلیلگر سابق KGI Securities مدعی بود که اپل از نمایشگر LCD برای مدل ۶٫۱ اینچی بهره خواهد برد و نسخه‌های ۵٫۸ اینچی و ۶٫۵ اینچی آیفون ۱۰ با صفحه‌نمایش از نوع OLED راهی بازار خواهند شد. با این‌حال، به‌نظر می‌رسد که این موضوع صحت نداشته باشد زیرا خبرگزاری Economic Times کره جنوبی در گزارش جدید خود، اعلام کرده است که تمامی آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل با صفحه‌نمایش از نوع OLED راهی بازار خواهند شد. آن‌طور که اعلام شده است، به همراه آیفون ۹، اپل از دو مدل دیگر با صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی و ۶٫۵ اینچی رونمایی خواهد کرد که به ترتیب با نام تجاری iPhone Xs و iPhone Xs Plus عرضه خواهند شد.

این گزارش در حالی منتشر شده است که پیش‌تر اعلام شده بود اپل از صفحه‌نمایش MLCD+ ساخت ال‌جی دیسپلی یا پنل بدون حاشیه ساخت JDI در مدل ۶٫۱ اینچی آیفون‌های ۲۰۱۸ خود استفاده خواهد کرد؛ در صورتی‌که این گزارش صحت داشته باشد، احتمالاً شرکای اپل که در تأمین پنل LCD برای آیفون‌ها با این شرکت همکاری می‌کنند، درآمد کم‌تری در سال جدید میلادی خواهند داشت.

در حال‌حاضر، مشخص نیست گمانه‌زنی‌ها پیرامون آیفون‌های جدید اپل تا چه اندازه صحت خواهد داشت. با فرض اینکه شایعات مبنی بر عرضه iPhone 9 با صفحه‌نمایش OLED صحت داشته باشد، این احتمال وجود دارد که نسل دوم iPhone SE با نمایشگری از نوع LCD عرضه شود. حتی در صورتی‌که اپل بخواهد تمامی آیفون‌های امسال خود را با پنل OLED به بازار عرضه کند، مشخص نیست پنل‌های نمایشگر مورد نیاز شرکت آمریکایی چگونه تأمین خواهند شد؛ حال آنکه گفته می‌شود LG Display تأمین‌کننده پنل OLED برای آیفون‌های آینده نخواهد بود و سامسونگ دیسپلی به تنهایی، تولیدکننده نمایشگر برای آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل است.

مدتی پیش اعلام شده بود که احتمالاً آیفون ۶٫۱ اینچی با رنگ‌بندی جدیدی به بازار عرضه خواهد شد؛ گفته می‌شود کوپرتینویی‌ها با عرضه این مدل، به دنبال جلب نظر مساعد جوانان هستند و احتمالاً آیفون آینده اپل با صفحه‌نمایش بدون حاشیه و رنگ‌بندی متنوع در به ثمر رسیدن این انتظارات، موفق ظاهر خواهد شد.

Call Now Button