جانشین آیفون ۱۰ نزدیک به ۸۰۰ دلار قیمت‌گذاری خواهد شد!

تحلیل‌گر سابق مؤسسه KGI Securities، از عرضه نسل دوم آیفون ۱۰ با کاهش قیمت ۱۰۰ دلاری در اواخر تابستان خبر می‌دهد؛ نسخه پلاس نیز با قیمتی کم‌تر از ۱۰۰۰ دلار به بازار عرضه خواهد شد.

مینگ‌چی‌ کو، یکی از بهترین منابع برای افشای قابلیت‌ها و مشخصات آیفون‌های جدید اپل محسوب می‌شود؛ با این‌حال، وی از مؤسسه KGI Securities خارج شد و گمان می‌رفت با خروج وی، بازار گمانه‌زنی‌ها پیرامون آیفون‌های آینده اپل روند متفاوتی به خود بگیرد. این تحلیل‌گر با سابقه، به‌تازگی با خبر جدیدی از آیفون‌های امسال اپل بازگشته است و در یادداشتی، ادعا می‌کند که جانشین آیفون ۱۰ نزدیک به ۱۰۰ دلار از مدل‌ فعلی ارزان‌تر خواهد بود.

مینگ‌چی کو ادعای کاهش ۱۰۰ دلاری قیمت جانشین آیفون ۱۰ را با «تأثیر منفی قیمت بالای روی فروش» و بهبود عملکرد زنجیره تأمین توجیه می‌کند؛ همین موضوع باعث خواهد شد تا هزینه تولید قطعه برای آیفون‌های ۲۰۱۸ کم‌تر از نسل قبل باشد. آن‌طور که وی ادعا می‌کند، کوپرتینویی‌ها مایل هستند تا تعداد کاربران محصولات خود و در وهله بعد، تعداد کاربرانی که از سیستم Face ID برای احراز هویت خود یا انجام پرداخت‌های موبایلی استفاده می‌کنند؛ افزایش یابد زیرا این موضوع به سود اکوسیستم اپل و سرویس‌هایی است که این شرکت آمریکایی به همراه محصولات خود ارائه می‌دهد.

در رابطه با قیمت‌گذاری آیفون‌های جدید، مینگ‌چی کو به احتمال عرضه جانشین آیفون ۱۰ با قیمتی بین ۸۰۰ تا ۹۰۰ دلار اشاره کرده است؛ البته توجه داشته باشید که این قیمت، برای مدل پایه پرچمدار ۵٫۸ اینچی اپل خواهد بود و نسخه رده‌بالا با قیمت دیگری عرضه خواهد شد. همچنین پیش‌بینی شده است که مدل «پلاس» جانشین آیفون ۱۰ با صفحه‌نمایش ۶٫۵ اینچی، بین ۹۰۰ تا ۱۰۰۰ دلار قیمت‌گذاری شود. در صورت صحت این ادعا، کاربران می‌توانند با پرداخت هزینه‌ای مشابه با آیفون ۱۰، یک آیفون با صفحه‌نمایش ۶٫۵ اینچی خریداری کنند؛ ضمن اینکه با هزینه‌ای که فعلاً می‌توانید برای خریداری آیفون ۸ پلاس پرداخت کنید، اواخر امسال صاحب یک آیفون ۱۰ (نسل دوم) خواهید شد.

به همراه جانشین آیفون ۱۰ و نسخه ۶٫۵ اینچی آن، یک آیفون ارزان‌قیمت‌تر نیز توسط اپل معرفی خواهد شد که مینگ‌چی کو مدعی است نزدیک به ۶۰۰ الی ۷۰۰ دلار قیمت خواهد داشت؛ برخلاف مدل‌های ۸۰۰ و ۹۰۰ دلاری، این آیفون از یک نمایشگر LCD بهره می‌گیرد و ضمن اینکه فاقد دوربین دوگانه است. البته این موضوع باعث نخواهد شد تا طراحی آیفون ۶٫۱ اینچی جدید اپل، متفاوت‌تر از آیفون ۱۰ باشد زیرا مدل مذکور در بالای نمایشگر خود بریدگی دارد و حتی شایعه شده است که از سیستم تشخیص چهره سه‌بعدی بهره خواهد برد.

مینگ‌چی‌ کو با رد شایعات گذشته، مدعی شده است تمامی آیفون‌های جدید اپل در یک مراسم خبری در ماه سپتامبر معرفی خواهد شد و در همان ماه به دست مشتریان خواهند رسید. گزارشی که پیش‌تر منتشر شده بود، از عرضه نسخه ۶٫۱ اینچی آیفون ۱۰ (مدل LCD آیفون‌های امسال) در ماه نوامبر خبر می‌داد اما به‌نظر می‌رسد که این موضوع صحت نداشته باشد.

عرضه قطعه برای آیفون‌ ۵٫۸ اینچی OLED، آیفون ۶٫۵ اینچی OLED و آیفون ۶٫۱ اینچی LCD به ترتیب از اوایل ماه ژویه / ماه اوت، اواخر ماه ژوئیه / اواخر ماه اوت و جولای / سپتامبر آغاز شده (یا خواهد شد). گمان می‌کنیم که هر سه مدل در ماه سپتامبر معرفی شود و می‌توانید آن‌ها را در همان ماه خریداری کنید. عرضه آیفون‌های اپل، رشد چشمگیری از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۸ خواهد داشت و این روند تا سه ماهه دوم سال ۲۰۱۹ ادامه می‌یابد.

لازم به‌ذکر است که مینگ‌چی کو پیش‌تر وعده داده بود که بیشترین فروش در میان آیفون‌های ۲۰۱۸ اپل، مربوط به نسخه LCD است که از نمایشگری ۶٫۱ اینچی بهره می‌گیرد. از آنجایی‌که صحت این گمانه‌زنی‌ها تأیید نشده است، باید با دیده شک و تردید به آن‌ها نگاه کنید؛ هر سال، شایعات مختلفی پیرامون آیفون‌های اپل منتشر می‌شود و تنها برخی از آن‌ها در نهایت به واقعیت مبدل می‌شوند.

Call Now Button