چگونه Google Play Services را آپدیت کنیم؟

گوگل پلی سرویس یکی از اپلیکیشن‌های سیستمی مهم در دستگاه‌های اندرویدی است که آپدیت نبودن آن کاربران را دچار مشکل می‌کند. در ادامه نحوه آپدیت کردن Google Play Services را به شما آموزش خواهیم داد.

Google Play Services یکی از اپلیکیشن‌ها سیستمی و حیاتی دستگاه‌های اندرویدی است که وظایف و مسئولیت‌های فراوانی را برعهده دارد. بدون داشتن این اپلیکیشن بسیاری از اپ‌های اندرویدی اجرا نمی‏شوند و کاربران را دچار مشکل می‌کند. همچنین اگر نسخه Google Play Services نصب شده روی گوشی شما قدیمی باشد، باز هم نمی‌توانید از ویژگی‌های جدید سیستم عامل و اپلیکیشن‌های جورواجور استفاده کنید.

گوگل پلی سرویس معمولا به صورت خودکار آپدیت می‏شود و نیازی نیست دستی آن را آپدیت کنید؛ ولی همیشه آپدیت خودکار این اپلیکیشن مهم موفقیت آمیز نیست و کاربران ناچارند به صورت دستی آن را به‌‍روزرسانی کنند.

در ادامه توضیح می‌دهیم چگونه می‌توان sGoogle Play Service را روی گوشی‌های اندرویدی آپدیت کرد و نسخه سازگار با دستگاه خود را یافت.

مراجعه به Google Play Store

ساده‌ترین روش برای آپدیت کردن Google Play Services مراجعه به گوگل پلی استور است. اپلیکیشن پلی سرویس نیز مانند سایر اپلیکیشن‌های گوگل در فروشگاه مجازی این شرکت وجود دارد و کاربران با مراجعه به Play Store می‌توانند اپلیکیشن Play Services را بدون دردسر آپدیت کنند.

دانلود فایل Google Play Services

شما ممکن است به هر دلیلی نتوانید با مراجعه به گوگل پلی استور اپلیکیشن sPlay Service را به‌روزرسانی کنید. در این صورت ناچارید راه دشوارتری را بپیمایید.

برای دانلود فایل APK گوگل پلی سرویس می‌توانید به سایت APK Mirror مراجعه کنید؛ که به صورت رایگان اجازه دانلود این فایل را به شما می‌دهد.

نکته‌ای که باید به آن توجه کرد این است که Google Play Services نسخه‌های گوناگونی دارد؛ پس پیش از دانلود فایل APK نیاز دارید تا نسخه سازگار با گوشی خود را پیدا کنید؛ چون در غیر اینصورت با مشکل مواجه خواهید شد.

به طور مثال نسخه ۱۲٫۸٫۷۲ گوگل پلی سرویس در سایت APK Mirror بیش از ۳۰ نوع دارد؛ اما کدام یک با دستگاه اندرویدی شما سازگار است؟

تشخیص نسخه سازگار sGoogle Play Service

برای تشخیص نسخه سازگار با دستگاه خود باید نسخه سیستم عامل، معماری پردازنده و DPI نمایشگر گوشی خود را بدانید. برای این منظور پیشنهاد می‌کنیم اپلیکیشن CPU-Z را نصب کنید تا با کمک آن اطلاعات مورد نیاز را پیدا کنید.

در بخش Device مقدار Screen Density (DPI) نمایشگر دستگاه نوشته شده است و در بخش System نسخه اندروید و Kernel Architecture پردازنده نمایش داده می‌شود.

با داشتن این سه مورد خیلی راحت می‌توانید نسخه سازگار با گوشی خود را پیدا و فایل گوگل پلی سرویس مربوط به آن را دانلود کنید.

به عنوان مثال اگر گوشی شما از اندروید ۸ اوریو استفاده می‌کند، پردازنده ARM-V7a دارد و تراکم نمایشگر آن ۴۸۰dpi است باید از میان فایل‌های موجود آنکه در تصویر مشخص شده است را دانلود کنید.

Call Now Button