مشکل تازه iPhone XS و XS Max در شارژ باتری

برخی از کاربران گوشی‌های iPhone XS و iPhone XS Max گزارش کرده‌اند که گوشی‌های‌شان در حین خاموش بودن صفحه نمایش و اتصال به کابل لایتنینگ شارژ نمی‌شود.

مشکلات اینچنینی معمولا در میان کاربران تجربه‌های متفاوتی می‌آفریند. برخی از کاربران این آیفون‌های تازه گزارش کرده‌اند گوشی آن‌ها در هنگام اتصال به کابل لایتنینگ تنها در شرایطی شارژ می‌شود که صفحه را روشن و گوشی را اصطلاحا بیدار کنند. از طرفی برخی دیگر ادعا می‌کنند که مشکل‌شان تنها با این اقدام رفع نمی‌شود بلکه مجبور هستند صفحه را روشن کنند و سپس کابل لایتنینگ را یک بار دیگر جدا و متصل سازند.

تعداد کمی از این کاربران هم گزارش کرده‌اند که گوشی آیفون‌شان در حین اتصال به کابل لایتنینگ و خاموش بودن صفحه کرش می‌کند و بی پاسخ باقی می‌ماند.

یکی از کاربران فعال اینترنت هم به نام لوئیس هیلسنتگر روز گذشته با انتشار ویدیویی از اتصال کابل لایتنینگ به چند گوشی iPhone XS و XS Max مشکل شارژ را در این دستگاه‌ها به تصویر کشید. در این آزمون ساده به خوبی می‌توان مشاهده کرد که صفحه نمایش همه گوشی‌ها خاموش است و iPhone X به محض اتصال به کابل شروع به شارژ شدن می‌کند. از طرف دیگر iPhone XS و XS Max در همین آزمون با مشکلی ناشناخته مواجه می‌شوند و روند شارژشان اصلا در این شرایط آغاز نمی‌شود.

کاربرانی که با این مشکل مواجه شده‌اند در خلال روزهای اخیر گزارش‌های خود را در تالارهای مختلف ازجمله اپل، مک رومرز، یوتیوب، توییتر و ردیت منتشر کرده‌اند. هنوز نمی‌دانیم میزان گستردگی این مشکل چقدر است اما مشخصا همه کاربران گوشی‌های iPhone XS و XS Max به آن دچار نشده‌اند.

برخی کاربران معتقدند که مشکل شارژ این گوشی‌ها با صفحه خاموش به USB Restricted Mode مربوط می‌شود. این قابلیت با iOS 11.4.1 معرفی شد و اساسا طراحی شده است تا اگر بیش از یک ساعت از زمان باز شدن قفل آیفون و آیپد گذشت، از اتصال این دستگاه‌ها با سایر اکسسورهای‌ USB توسط کابل لایتنینگ جلوگیری کند.

قابلیت USB Restricted Mode در iOS 12 به صورت پیش فرض فعال است اما برخی کاربران مدعی شده‌اند که غیرفعال کردن آن همچنان نمی‌توان اختلال ایجاد شده در روند شارژ دستگاه‌ها را مرتفع کند.

شایان ذکر است که برخی کاربران آیپدها و آیفون‌های قدیمی در واکنش به ویدیوی لوئیس هیلسنتگر مدعی شده‌اند که دستگاه آن‌ها هم به مشکل مشابهی دچار شده است. باتوجه به این گزارش‌های معدود می‌توان انتظار داشت که مشکل شارژ در iPhone XS و XS Max درواقع یک مشکل نرم افزاری باشد و اپل بتواند آن را در به روزرسانی‌های بعدی سیستم عامل iOS رفع کند.

برخی کاربران iPhone XS و XS Max اپل گزارش کرده‌اند که گوشی‌های‌شان با مشکل جدی مواجه شده است. ظاهرا این گوشی‌ها در شرایطی که صفحه نمایش آن‌ها خاموش است و به کابل لایتنینگ متصل می‌شوند، نمی‌توانند شارژ شوند.

Call Now Button