اه‌های بسیاری برای رسیدن به آرامش و کاهش استرس وجود دارد؛ کشیدن نفس عمیق به مدت چند ثانیه،‌ تمرین یوگا، کمک گرفتن از نیروهای ماورایی و غیره که همه در طولانی‌مدت می‌توانند سودمند باشند، اما کاربران دنیای تکنولوژی احتمالا استفاده از اپلیکیشن را به همه اینها ترجیح می‌دهند.

سبک زندگی پیچیده و پرمشغله‌ای که ما انسان‌های امروزی در پیش گرفته‌ایم، استرس را بخشی جدانشدنی از کارهای روزمر‌ه‌مان کرده است. ساعت‌ها توقف در ترافیک، خیابان‌های شلوغ پر از آلودگی صوتی و خانه‌هایی که با صدای بلند تلویزیون دیگر محل آسایش نیستند، همه و همه دست به دست یکدیگر داده‌اند تا از ما انسان‌هایی عصبی و کم‌حوصله بسازند؛ اما راه‌حل این معضل چیست؟ آنهایی که به کاهش استرس و حالات روحی خود اهمیت می‌دهند ممکن است به مشاور مراجعه کنند یا با تمرین‌های بدنی آرامش‌بخش و موسیقی بی‌کلام سعی کنند آسایش از دست‌رفته خود را پس بگیرند. ما در این مقاله راه‌حلی تکنولوژیک برای کاهش استرس پیشنهاد می‌کنیم. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

اپلیکیشن Mindset یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای کاهش استرس کاربر است. این برنامه نخست از شما می‌خواهد که حالت کنونی خودتان را مانند «ناراحت» یا «عصبی» وارد کنید. سپس به صورت خودکار پیشنهادی برای بهبود حال شما نشان داده می‌شود. پیشنهاد‌های برنامه بسیار ساده و کوتاه‌اند و برای انجام دادن آنها نیاز به اختصاص وقت یا تلاش زیادی نیست. طبق ادعای سازنده، تمام پیشنهاد‌هایی که از مایندست دریافت می‌کنید با علم روان‌شناسی مطابقت دارند و همگی کمک شایانی به کاهش استرس فرد می‌کنند. یکی از مهم‌ترین نکات اپلیکیشن این است که دائما به‌روزرسانی می‌شود و پیشنهادهای جدیدی در آن قرار می‌گیرد تا پس از مدتی تکراری یا خسته‌کننده نشود.

یکی از بزرگ‌ترین مزیت‌های مایندست قابلیت همگام‌سازی با دستبند‌های سلامتی از جمله Mio ،Basis یا Polar است. با اتصال دستبند و اپلیکیشن به یکدیگر، ضربان قلب شما به صورت خودکار کنترل می‌شود و در صورت بالا رفتن از حد مجاز، میزان استرس تشخیص داده می‌شود. پس از مشاهده میزان استرس، مایندست پیشنهادهای خود را برای رسیدن به آرامش کامل و طبیعی شدن ضربان قلب نمایش می‌دهد. هربار که کاربر درگیر استرس می‌شود و سعی می‌کند خودش را آرام‌ سازد، یک نمودار رسم می‌شود و میزان موفقیت وی در آرام کردن خود و همچنین تعداد دفعاتی نمایش داده می‌شود که با مسائل استرس‌زا درگیر شده است. حتی در صورت مراجعه به روان‌شناس می‌توان داده‌های ثبت‌شده در اپلیکیشن را به وی نشان داد تا در جریان میزان استرس‌های واردشده و همچنین کنترل شما بر اعصابتان قرار گیرد.

متاسفانه هم‌اکنون تنها نسخه اندروید مایندست رسما منتشر شده و نسخه آی‌اواس همچنان در حال طی کردن مراحل آزمایشی است. با نصب نسخه اندروید فورا متوجه می‌شوید رابط کاربری اپلیکیشن چقدر جذاب و کاربردی است و در درازمدت نیز آثار آن را بر کنترل استرس مشاهده می‌کنید.

نظر شما درباره مایندست چیست؟ آیا اپلیکیشنی مشابه این نمونه می‌شناسید؟ پیشنهاد شما برای کاهش استرس چیست و از چه راهی برای حفظ آرامش خود استفاده می‌کنید؟

Call Now Button