فروش ۲۰ میلیون واحدی P20؛ رویای هوآوی تحقق خواهد یافت؟

شرکت هوآوی، به‌تازگی در چین رویداد خبری برگزار کرده است تا گوشی‌های پرچم‌دار سری P20 را در سرزمین مادری خود عرضه نماید؛ این شرکت چینی، سه گوشی P20، پی ۲۰ پرو و Mate RS پورش دیزاین را برای عرضه در چین آماده می‌کند. مدل P20 با شش گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه به قیمت ۳۷۸۸ یوآن (۶۰۸ دلار) عرضه خواهد شد؛ این در حالی است که نسخه مجهز به شش گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه با قیمت ۴۲۸۸ یوآن ارائه می‌شود. مدل P20 Pro نیز با شش گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه به قیمت ۴۹۸۸ یوآن (۷۹۸ دلار) ارائه می‌شود و نسخه رده‌بالای آن با شش گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه با پرداخت ۵۴۸۸ یوآن قابل خریداری خواهد بود. Mate RS پورش دیزاین که گران‌قیمت‌ترین  گوشی هوآوی محسوب می‌شود، با شش گیگابایت رم و ۲۵۶ گیگابایت حافظه به قیمت ۹۹۹۹ یوآن عرضه خواهد شد؛ ضمن اینکه بهترین نسخه با شش گیگابایت رم و ۵۱۲ گیگابایت حافظه نزدیک به ۱۲۹۹۹ یوآن قیمت دارد.

باید توجه داشته باشید که گوشی‌های جدید هوآوی از سری P20 در ابتدا در فرانسه معرفی شده‌اند؛ با این‌حال، استراتژی این شرکت چینی ایجاب می‌کند تا گوشی‌های جدیدش با قیمت مناسب‌تری در بازار چین به فروش برسند. پس از معرفی رسمی، یکی از مقامات هوآوی در رابطه با چشم‌انداز این شرکت برای عرضه گوشی‌های سری P20 و میزان فروش آن‌ها صحبت کرد؛ ضمن اینکه پیرامون عملکرد دوربین این سری نیز صحبت‌هایی ارائه شده است.

هوآوی انتظار دارد در مجموع، نزدیک به ۱۵ الی ۲۰ میلیون واحد از گوشی‌های سری P20 را در سال ۲۰۱۸ عرضه نماید. به گفته‌ی یو چنگ‌دانگ، هر سال، شرکت هوآوی در تیم تحقیق و توسع خود نزدیک به ۱۰ برابر بیشتر از رقبای محلی‌اش هزینه می‌کند؛ هوآوی انتظار دارد نتیجه این سرمایه‌گذاری‌ها را در آینده مشاهده نماید. آن‌طور که پیداست، هوآوی موفق شده است تا پیشرفت خاصی در زمینه فناوری داشته باشد که عملکرد گوشی‌های پیشین این شرکت را نیز تحت‌تأثیر قرار خواهد داد؛ احتمالاً هوآوی با استفاده از بهینه‌سازی‌های نرم‌افزاری، به دنبال بهبود عملکرد گوشی‌های خود است.

در رابطه با عملکرد گوشی‌های جدید هوآوی در زمینه عکاسی، اشاره می‌شود که Huawei P20 و Huawei P20 Pro به ترتیب اولین و دومین گوشی برتر هستند؛ این رتبه با توجه به عملکرد هر دو مدل در لابراتورهای DxOMark به آن‌ها اعطا شده است. Huawei P20 Pro که بهترین گوشی در زمینه عکاسی محسوب می‌شود؛ موفق به کسب ۱۰۹ امتیاز شده است. این گوشی در زمینه عکاسی، امتیاز خیره‌کننده ۱۱۴ را به‌دست آورده و در زمینه فیلم‌برداری نیز موفق به کسب ۹۸ امتیاز شده است. مدل P20  نیز با کسب امتیاز ۱۰۲ در رتبه دوم قرار دارد؛ امتیاز این گوشی، میانگین امتیاز P20 در زمینه عکاسی (۱۰۷ امتیاز) و فیلم‌برداری (۹۴ امتیاز) است. آنچه مهم به‌نظر می‌رسد، این است که Huawei P20 و Huawei P20 Pro موفق شده‌اند رقبای قدرت‌مند خود یعنی Galaxy S9 Plus سامسونگ و iPhone X اپل را در زمینه عکاسی و فیلم‌برداری پشت سر بگذارند؛ به‌نظر می ‌رسد P20 Pro با بهره‌‌گیری از سه دوربین، توانسته است تحولی عظیم را در بازار گوشی‌های هوشمند پدید آورد.

 

Call Now Button