استفاده از فناوری متفاوت شارژ وایرلس در آیفون‌های بعدی

اپل در صدد است آیفون‌های بعدی خود را مجهز به فناوری شارژ بی‌سیم کند. این شرکت به‌تازگی دو نیروی جدید از شرکت uBeam به کار گرفته؛ شرکتی که مشغول آزمایش روشی متفاوت است از آنچه سامسونگ و مایکروسافت استفاده می‌کنند.

با اینکه شارژ وایرلس فناوری جدیدی محسوب نمی‌شود، هنوز استفاده از آن با محدودیت‌هایی روبه‌روست. به همین دلیل تنها چند گوشی انگشت‌شمار در بازار وجود دارند که به این فناوری مجهزند.
اپل به‌تازگی دو کارشناس جدید از شرکت uBeam به خدمت گرفته است که شایعات در مورد افزودن قابلیت شارژ بی‌سیم به دستگاه‌های آینده این شرکت را قوت می‌بخشد. چند ماه پیش گزارش شده بود اپل به دنبال راهی برای مجهز کردن آیفون‌های ۲۰۱۷ خود به فناوری شارژ بی‌سیم است؛ فناوری متفاوتی با آنچه در حال حاضر سامسونگ و دیگر شرکت‌ها به کار می‌گیرند.

 

 

اضافه شدن ۲ نیروی جدید از شرکت uBeam به تیم آیفون از آن جهت اهمیت دارد که بدانیم uBeam در حال آزمایش روشی برای انتقال الکتریسیته از طریق امواج اولتراسونیک است. با این روش دیگر به تماس دستگاه با سطح شارژر نیازی نیست.

هم‌اکنون اپل واچ تنها محصول شرکت اپل است که از فناوری شارژ وایرلس (القایی) استفاده می‌کند، اما، همچون سایر دستگاه‌ها، نیاز به تماس با صفحه شارژر دارد. اگر اپل در به‌کارگیری فناوری uBeam در آیفون‌های خود موفق شود، جهش بزرگی در صنعت گوشی‌های هوشمند شاهد خواهیم بود؛ جهشی که اپل باز هم می‌تواند جلودار آن باشد.

Call Now Button