با هدفون لایتنینگ iPhone 7 آشنا شوید

هنوز رسما تایید نشده اما تا همین الان که این مطلب را می‌خوانید، همه شایعات از حذف پورت ۳.۵ میلیمتری در آیفون بعدی خبر داده‌اند. به این ترتیب وجود ایرپادز های اپل با پورت ۳.۵ میلیمتری عاقلانه به نظر نمی‌رسد. در ادامه با جی‌اس‌ام همراه داشته باشید تا نگاهی بیاندازیم به ایرپادز با پورت لایتنینگ.

قبول کنید یا نه، آیفون ۷ و ۷ پلاس، فاقد پورت ۳.۵ میلیمتری هدست خواهندبود و این یعنی باید یک تبدیل برای وصل کردن هرکدام از هدفون‌های سیمی که اکنون دارید، تهیه کنید. اگر هم قصد خرید هدفون و هم آیفون ۷ دارید، باید به دنبال هدفون‌هایی خاص باشید که به پورت لایتنینگ متصل می‌شوند. گزینه دیگر هم استفاده از هدفون‌های بی‌سیم است.

فارق از دلیل اپل برای حذف پورت ۳.۵ میلیمتری، یک سوال مطرح می‌شود: «Earpods های آیفون ۷ چگونه خواهندبود؟ بی‌سیم یا با پورت لایتنینگ؟» جواب این سوال در عکس‌های جدیدی که از ایرپادز آیفون ۷ لو رفته مشخصا وجود دارد.

همانطور که در عکس‌های زیر مشاهده می‌کنید، ظاهر ایرپادز جدید در کل همانند ایرپادز کنونی است اما در انتهای آن، به جای پورت ۳.۵ میلیمتری شاهد لایتنینگ هستیم. نکته جالب توجه، بزرگ بودن قسمت پشتی پورت لایتنینگ است که می‌توان احتمالا مختلفی را برای آن در نظر گرفت. ممکن است دلیل آن وجود DAC برای تبدیل صدای آنالوگ به دیجیتال باشد. احتمال دیگر این است که اپل عمدا این بخش را به این شکل طراحی کرده تا مقاومت ایرپادز از کابل لایتنینگ بیشتر باشد. حتما تاکنون دیده‌اید کسانی را که از کیفیت کم کابل لایتنینگ آیفون شاکی هستند. از همین رو احتمالا اپل بخش انتهایی ایرپادز را به این شکل طراحی کرده تا سیم هدست از لایتنیگ انتهای آن به این سادگی‌ها جدا نشود.

عکس‌ها در شبکه اجتماعی چینی weibo منتشر شده‌اند. از این رو احتمال اینکه این عکس‌ها تنها متعلق به نمونه غیر اصلی باشد وجود دارد. قبل از این عکس‌ها نیز، نمونه‌های دیگری از ایرپادز با پورت لایتنینگ مشاهده شده بود، بنابراین عجیب نیست در نهایت ایرپادزی که اپل با آیفون ۷ عرضه می‌کند، ظاهری کمی متفاوت‌تر داشته باشد. حتی ممکن است اپل ما را با ایرپادز بی‌سیم شگفت‌زده کند که البته این مورد به دلیل بالا رفتن هزینه‌ ساخت و همینطور تغییر در طراحی ایرپادز دور از ذهن به نظر می‌رسد.

در نهایت باید بگوییم ایرپادز آیفون ۷ از نظر ظاهری تفاوتی با ایرپادز کنونی ندارد و تنها تغییر اصلی آن، عوض شدن پورت ۳.۵ میلیمتری به لایتنینگ خواهدبود. همچنین در صورت دارا بودن DAC تبدیل آنالوگ به دیجیتال در ایرپادز، این هدست به همه دستگاه‌های دارای این پورت متصل شده و قابل استفاده خواهدبود.

Call Now Button