اسکنر عنبیه سال ۲۰۱۸ به آیفون می‌آید

در حالی که سامسونگ نوت ۷ از اسکنر عنبیه بهره خواهد برد، به نظر می‌رسد اپل تا دو سال آینده از این تکنولوژی استفاده نمی‌کند.

اپل با تاچ‌آیدی تغییر بزرگی در شیوه باز کردن قفل آیفون پدید آورد، اما بعید به نظر می‌رسد اپل همین‌جا متوقف شود. دو سال پیش گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر این‌که اپل در حال کار روی تکنولوژی اسکن چشم است، اما طبق گزارش‌های جدید این ویژگی تا سال ۲۰۱۸ به اپل اضافه نمی‌شود.

وب‌سایت دیجی‌تایمز گزارش داده که اپل در سال ۲۰۱۸ آیفونی با قابلیت اسکن عنبیه عرضه خواهد کرد. این در حالی است که سامسونگ این قابلیت را چند روز دیگر و با معرفی گلکسی نوت ۷ عملی خواهد کرد. باید منتظر ماند و دید اسکنر عنبیه چقدر در فروش گلکسی نوت ۷ تاثیرگذار است.

اسکنر عنبیه با شناسایی عنبیه کاربر کار می‌کند؛ یعنی همان «پوسته نازک صاف و رنگی پشت قرنیه». مثل اثر انگشت، عنبیه هر کس کاملا منحصر به فرد است و راه مطمئنی برای باز کردن قفل گوشی در اختیار کاربر می‌گذارد.

اما استفاده از اسکنر عنبیه مشکلاتی هم دارد؛ مثلا در نور کم ممکن است خوب کار نکند؛ یا این‌که عنبیه در شرایطی مثل مصرف الکل یا ورم چشم تغییر شکل می‌دهد. با این حال، در شرایط عادی، اسکن عنبیه به کاربر اختیار می‌دهد که بدون هیچ تماس فیزیکی قفل گوشی را باز کند، که این ویژگی می‌تواند بسیار کارآمد باشد.

باید اشاره کرد که KGI، که منبع قابل اعتمادتری از دیجی‌تایمز است، گزارش داده که آیفون در سال ۲۰۱۷ به اسکنر عنبیه مجهز می‌شود.

نظر شما چیست؟ آیا اپل در استفاده این تکنولوژی از سامسونگ شکست می‌خورد یا می‌تواند خودش را برساند؟

Call Now Button