دسترسی کاربران ایرانی به برخی از صفحات اینستاگرام محدود شد

طبق گزارشات رسیده اینستاگرام دسترسی کاربران ایرانی را به برخی از صفحات پرمخاطب محدود کرده است. برای اطلاعات بیشتر با ادامه مطلب همراه شوید.

موضوع حمله کاربران ایرانی به اشخاص سرشناس و صفحات پرمخاطب اینستاگرام داستان جدیدی نیست. متاسفانه برخی از کاربران ایرانی گاه و بیگاه با بهانه‌های مختلف به این صفحات حمله می‌کنند و با کامنت‌های ناشایست سعی در نشان دادن اعتراض خود می‌کنند. اتفاقی که به هیچ وجه پسندیده نیست و بازخورد نامناسبی را برای کاربران ایرانی در شبکه‌های اجتماعی به‌همراه داشته است.

ظاهرا دسترسی کاربران ایرانی با آی‌پی آدرس ایران به برخی از صفحات پرمخاطب اینستاگرام محدود شده است. مشخص نیست که این محدودیت از طرف اینستاگرام به‌صورت مستقیم اعمال شده یا قابلیتی در اختیار دارندگان این صفحات قرار داده شده تا خودشان بتوانند این محدودیت را اعمال کنند.

به‌عنوان مثال اگر صفحه RaiSport را در اینستاگرام با آی‌پی ایران باز کنید با این پیغام مواجه می‌شوید:

Access to this account has been restricted in your country for legal reasons

 

این محدودیت طوری اجرا شده که حتی اگر آی‌پی خود را به کشور دیگری تغییر دهید باز هم صفحات محدود شده باز نمی‌شوند و پیغام مذکور نمایش داده می‌شود. هنوز لیست کاملی از صفحات محدود شده بدست نیامده و خبر رسمی نیز از طرف اینستاگرام در این رابطه منتشر نشده است. ضمن اینکه این احتمال نیز وجود دارد که امکان اعمال محدودیت فقط در اختیار صفحات تایید شده یا Verified اینستاگرام قرار داشته باشد.

اگر شما نیز با صفحاتی برخورد کرده‌اید که محدودیت آی‌پی ایران روی آنها اعمال شده نام آنها را با ما و دیگر مخاطبین جی‌اس‌ام به‌اشتراک بگذارید.

خبر در حال تکمیل …

Call Now Button