روز غم‌انگیز بلک‌بری؛ بخش توسعه سخت‌افزار این شرکت تعطیل شد

کمپانی خوشنام و قدیمی بلک‌بری سرانجام دربرابر آی‌او‌اس و اندروید زانو زد و اعلام کرد بخش توسعه سخت‌افزار خود را تعطیل می‌کند. بدین‌ترتیب دیگر محصول جدیدی با برند بلک‌بری وارد بازار نخواهد شد.

کمپانی کانادایی بلک‌بری امروز تایید کرد که بخش تولید سخت‌افزار خود را به شرکای تجاری‌اش واگذار می‌کند. بدین ترتیب دیگر گوشی‌های برند بلک‌بری توسط این شرکت ساخته نخواهند شد.

یکی از اولین شرکای تجاری بلک‌بری برای تولید سخت‌افزار کمپانی چینی TCL Corporation است. آقای John Chen، مدیر عامل بلک‌بری، عنوان کرد که این اقدام به ما کمک می‌کند تا تمرکز خود را بیش از پیش روی محصولات نرم‌افزاری خود حفظ کنیم و جلوی روند رو به نزول خود را بگیریم.

از سال ۲۰۰۹ که آی‌او‌اس و اندروید بخش بزرگی از بازار گوشی‌های هوشمند را به‌خود اختصاص دادند بلک‌بری خطر از دست دادن بازار را احساس کرد. سال گذشته آقای Chen اعلام کرده بود که اگر بلک‌بری موفق نشود خود را از بحران خارج کند بخش توسعه سخت‌افزار را تعطیل خواهد کرد.

حالا با توجه به این سیاست از این پس هر گوشی که توسط بلک‌بری توسعه یابد با سیستم عامل اندروید و توسط کمپانی‌های دیگر تولید خواهد شد. به‌عنوان مثال سال گذشته گوشی DTEK50 که با نام Alcatel Idol 4 شناخته می‌شد و امسال نیز گوشی DTEK60 که احتمالا با نام Alcatel Idol 4s شناخته خواهد شد از این دست محصولات بلک‌بری هستند.

تعطیل شدن بخش توسعه سخت‌افزار بلک‌بری این فرصت را در اختیار کمپانی مذکور قرار می‌دهد تا روند رو به رشد خود را در توسعه نرم‌افزارهای بهبود بخشد. به گفته آقای Chen در سه ماهه دوم امسال سود بلک‌بری در فروش نرم‌افزار به بیش از دو برابر سود سالانه آنها رسید که بیشترین سود ناخالص کسب شده در تاریخ این شرکت محسوب می‌شود.

آینده برای بلک‌بری روشن هست هرچند که امروز روز غم‌انگیزی برای آنهاست. در ۱۵ سال گذشته گوشی‌های سری Bold و Q10 بلک‌بری معنی مترادفی از بهره‌وری در صنعت گوشی‌های هوشمند بودند و حالا ناراحت‌کننده است که ببینیم وقت خداحافظی آنها با جیب‌های ما فرارسیده است.

Call Now Button