اچ تی سی برای اولین‌بار گوشی بدون دکمه تولید می‌کند!

امروزه دنیای اسمارت‌فون‌ها بیش از هر چیز دیگری به خلاقیت و نوآوری احتیاج دارد، زیرا افزایش آمار و ارقام دیگر به تنهایی برای راضی‌کردن کاربران کافی نیست. به همین منظور HTC قصد دارد اولین گوشی بدون دکمه جهان را تولید کند. این گوشی هیچ دکمه‌ای روی بدنه ندارد و حتی فاقد دکمه ولوم و پاور است!

اوایل هفته گذشته بود که رندرهایی از گوشی جدید اچ‌تی‌سی را Danelle Vermuelen منتشر کرد. این تصاویر پس از دقایقی از صفحه اصلی سایت حذف شد، اما همان‌طور که می‌دانید هیچ‌چیز پس از انتشار در اینترنت نادیده نمی‌ماند حتی اگر به سرعت حذف شود! پس از انتشار و حذف تصاویر، اکانت LIabTooFeR افشا کرد که سه مدل از سری Ocean‌ به نام‌های Master، Note و Smart تولید می‌شود. هرچند فعلا اطلاعات دقیقی از آن‌ها در دسترس نیست، در ادامه تصویر کانسپت‌هایشان را بررسی می‌کنیم. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

گوشی‌های سری اوشن، علاوه بر طراحی شگفت‌انگیز، یک ویژگی منحصربه‌فرد دارند و آن بدون دکمه بودن بدنه است. در حالی که اکنون عصر گوشی‌های لمسی است، باز هم شاهد دکمه‌هایی تحت عنوان Home، ولوم بالا و پایین یا حتی پاور هستیم. ویژگی جالب گوشی‌های اوشن این است که هیچ دکمه‌ای روی بدنه ندارند و حتی دکمه‌های پاور و ولوم هم حذف شده‌اند. اما در این صورت چگونه می‌توان گوشی را خاموش و روشن کرد یا صدا را افزایش داد؟

شایعات حاکی از آن است که بدنه فلزی اوشن یک فریم لمسی در دل خود جای داده است که جای دکمه‌های فیزیکی را پر می‌کند. همان‌طور که در تصاویر طراحی‌شده توسط Tech Configurations می‌بینید، سنسورهای دوگانه دوربین، درگاه USB Type-C و جک ۳٫۵ میلیمتری روی بدنه اوشن خودنمایی می‌کنند. اگرچه فعلا همه چیز در حد حدس و گمان است، سری اوشن را باید جدی گرفت؛ تا اینجای کار مطمئنیم اچ‌تی‌سی پروژه اوشن را، که گوشی‌های بدون دکمه هستند، روی خط تولید خود برده، اما اینکه چند نمونه از آن‌ها تولید می‌شود یا مشخصات دقیقشان چیست همچنان بر همگان پوشیده است.

نظر شما درباره این گوشی‌ها چیست؟ با توجه به این‌که کارشناسان آینده درخشانی برای اچ‌تی‌سی پیش‌بینی نمی‌کنند آیا سری اوشن می‌تواند فرشته نجات این برند تایوانی باشد؟

Call Now Button