اندروید مارشمالو برای گوشی Galaxy J5 عرضه شد

شرکت سامسونگ گوشی‌های سری J را با مشخصات میان‌رده و هدف قرار دادن میانه‌ بازار در سال ۲۰۱۵ برای اولین بار عرضه کرد. کسانی که با سازوکار این شرکت کره‌ای آشنا هستند می‌دانند که این شرکت در عرضه به‌روزرسانی‌های سیستم عامل اندروید نه تنها سریع عمل نمی‌کند، بلکه اغلب گوشی‌های خود را نادیده می‌گیرد.

اما خبر خوب اینکه بر خلاف رویه معمول، سامسونگ یک به‌روزرسانی گسترده برای دارندگان گوشی Galaxy J5 منتشر کرده است تا بتوانند از سیستم عامل اندروید ۶.۰.۱ استفاده کنند. این گوشی که در سال ۲۰۱۵ با سیستم عامل اندروید ۵.۱ به صورت پیش‌فرض منتشر شده بود، محبوبیت خوبی در بازار میان‌رده‌ها داشت. حالا و بعد از گذشت بیش از یک سال، نسخه جدیدی از سیستم عامل اندروید برای کاربران هلندی این گوشی منتشر شده است و برای دیگر کشورها نیز به مرور منتشر خواهد شد.

 

این نسخه با کد XXU1BPI3 برای کاربران اروپایی نصب خواهد شد و اگر تمایل داشته باشید خودتان به شکل دستی گوشی را به‌روزرسانی کنید می‌توانید به دنبال فایلی و رامی با این کد بگردید. برای بررسی اینکه به‌روزرسانی‌ای برای دستگاه شما عرضه شده است یا نه می‌توانید به منوی تنظیمات / درباره / به‌روزرسانی‌ (Settings / About device / Software update) مراجعه کنید.

با توجه به اینکه چند ماهی از عرضه اندروید ۷ نیز می‌گذرد، سیستم عامل ۶.۰.۱ منتشر شده، همراه با به‌روزرسانی‌های امنیتی تا تاریخ سپتامبر ۲۰۱۶ خواهد بود. علاوه بر ارتقای امنیتی گوشی، با این به‌روزرسانی می‌توانید پایداری و روانی بیشتری را در سیستم عامل تجربه کنید، از منوی برنامه‌های بازطراحی شده لذت ببرید و همچنین با استفاده از ویژگی مدیریت باتری Doze ساعات بیشتری را در کنار گوشی خود بگذرانید.

همانطور که پیش از این نیز گفته شد، این به‌روزرسانی فعلا فقط در کشور هلند منتشر شده است. هر چند دلیلی وجود ندارد که سامسونگ برای دیگر کشورها آن را منتشر نکند، اما همیشه منطقه خاورمیانه در انتهای لیست به‌روزرسانی‌ها قرار می‌گیرد. می‌توانید مرتب از قسمت تنظیمات عرضه به‌روزرسانی را برای گوشی خود چک کنید و منتظر عرضه آن بمانید.

 

Call Now Button