سال آینده سه آیفون با سایزهای مختلف عرضه می‌شوند

اگر خاطرتان باشد چند ماه پیش از معرفی آیفون ۷ و ۷پلاس شایعات متعددی درباره آن‌ها منتشر شد. عده‌ای می‌گفتند دکمه هوم حذف می‌شود و دیگران رندرهایی تخیلی از گوشی منتشر می‌کردند در حالی که هنگام معرفی همه بهت‌زده شدیم زیرا پرچمداران اپل حتی ذره‌ای از بلندپروازی طراحان را به ارث نبرده بودند. تا آخرین لحظه اخباری درباره نسخه سوم آیفون‌ها نیز منتشر می‌شد که ظاهرا پروژه‌اش پیش از رونمایی کنسل شد. به هر حال سال آینده به دلایل مختلفی می‌توان منتظر یک سورپرایز بزرگ از سوی اپل بود. در ادامه ابعاد مختلف این ماجرا را بررسی می‌کنیم. با جی‌اس‌ام همراه باشید.

همان‌طور که می‌دانید سال آینده دهمین سالگرد تولید آیفون‌هاست که برای بزرگ‌داشت این مناسبت باید تدارک ویژه‌ای دید. از طرفی طراحی آیفون‌های امروزی از سری ششم به ارث رسیده که در حقیقت طبق سنت‌های اپل امسال باید تغییر می‌کرد اما این اتفاق نیفتاد و همه‌چیز به ۲۰۱۷ موکول شد.

امروز گزارشی از منابع ناشناس به دست خبرگزاری‌های معتبر رسیده که ادعا می‌کند آیفون ۸ بدنه‌ای فلزی دارد و دیگر خبری از قاب‌های آلومینیومی نیست. شاهد این مدعا هم قرارداد اپل با کمپانی‌های چینی Biel Crystal و Lens Technology برای تامین شیشه‌های مورد نیاز است. برای مقاومت بیشتر گوشی و همچنین جلوگیری از شکستن بدنه، شیشه پشت و جلوی دستگاه توسط یک نوار فلزی پوشانده می‌شود که جنس دقیق آن هنوز مشخص نیست.

شاید خبر جایگزینی آلومینیوم توسط شیشه جالب باشد اما آن‌قدرها هم مهم به نظر نمی‌رسد. مهم‌ترین خبر این است که آیفون ۸ در سه نسخه و با سایزهای مختلف عرضه می‌شود. مسلما دو نمونه طبق روال چند سال گذشته نمایشگر ۴٫۷ و ۵٫۵ اینچی دارند اما نسخه دیگری هم با نمایشگر ۵ اینچی عرضه می‌شود که یکی از ایده‌آل‌ترین سایزها برای گوشی‌بازهاست. در حالی که آیفون‌های ۵ و ۴٫۷ اینچی مثل همیشه نمایشگر LTPS LCD دارند، نسخه پلاس یا ۵٫۵ اینچی به نمایشگری با دو کناره خمیده و تکنولوژی سوپر آمولد سامسونگ مجهز می‌شود. با توجه به بدنه شیشه‌ای دستگاه احتمالا ویژگی شارژ بی‌سیم‌ هم به آیفون‌ها افزوده می‌شود.

نظر شما درباره مشخصات احتمالی آیفون‌های ۲۰۱۷ چیست؟ آیا تغییر ابعاد و جنس بدنه می‌تواند شما را از پرچمداران اپل راضی کند؟ شما چه انتظاراتی از آیفون ۸ و نسخه‌های متفاوتش دارید؟

 

Call Now Button