نگاهی به ویژگی‌های سومین نسخه بتا از iOS 10.2

با انتشار نسخه سوم بتا از iOS 10.2، توسعه‌دهندگان قادر خواهند بود به‌صورت گسترده‌تری به رفع مشکلات و نواقص نسخه قبل بپردازند، چراکه پیش از عرضه عمومی iOS 10.2، کاربران انتظار دارند تمامی مشکلات احتمالی این نسخه برطرف شده باشد تا با خیالی آسوده، آیفون یا آیپد خود را به‌روزرسانی کنند. همان‌طور که اشاره شد احتمالا در نسخه جدید سیستم‌عامل iOS شاهد تغییراتی جدید و ظهور ویژگی‌هایی کاربردی باشیم.

در نسخه دوم بتا iOS 10.2 ویژگی‌های جدیدی از جمله امکان تمام‌صفحه شدن اپلیکیشن iMessage وجود داشت که سبب بهبود عملکرد این اپلیکیشن شد. انتظار می‌رود طبق سنت همیشگی، اپل بار دیگر قابلیت‌های جدیدی به آخرین نسخه سیستم‌عامل خود اضافه کند. همان‌طور که می‌دانید، امکان آپدیت به سومین نسخه بتا iOS 10.2 به‌صورت OTA (به‌روزرسانی از طریق دستگاه) نیز وجود دارد تا کاربران و توسعه‌دهندگان به سهولت امکان به‌روزرسانی به این نسخه از سیستم‌عامل اپل را داشته باشند. در ادامه می‌توانید لیست تمام تغییرات و ویژگی‌های جدید و نوظهور در بتای سوم از نسخه iOS 10.2 را مشاهده کنید.

TV App جایگزینی مناسب برای اپلیکیشن Videos

اپلیکیشن TV App که یکی از برنامه‌های اضافه‌شده به دومین نسخه بتا از iOS 10.2 بود اکنون مرزها را شکسته و جایگزین برنامه Videos در آخرین نسخه سیستم‌عامل اپل شده است.

تنظیمات اضافی برای مدیریت بهتر اپلیکیشن TV App

با اضافه شدن اپلیکیشن TV App به iOS ۱۰٫۲ نیاز به مدیریت صحیح و کارآمدتر روی این برنامه احساس می‌شود. اپل نیز این موضوع را به‌خوبی درک کرده و در بخش Settings امکان مدیریت بیشتر برنامه TV App را فراهم نموده است. همچنین می‌توانید با پیمودن مسیر Settings > TV به این تنظیمات دست یابید.

قابلیت Up Next مکمل اپلیکیشن TV App

همان‌طور که از اسم برنامه TV App برمی‌آید، اپل تلویزیونی کوچک اما با قابلیت‌های فراوان را در سیستم‌عامل خود گنجانده تا کاربران به‌راحتی بتوانند فیلم‌های موردعلاقه خود را تماشا کنند. قابلیت جدید Up Next که به‌تازگی در نسخه سوم بتای iOS 10.2 دیده می‌شود به کاربران اجازه می‌دهد از طریق اپلیکیشن تلویزیون (TV App) به تماشای فیلم‌ها و ویدئوهای موردعلاقه خود بپردازند.

افکت‌های جدید در اپلیکیشن Messages

در نخستین بتا از سیستم‌عامل iOS 10.2 شاهد ظهور ویژگی جدید و خلاقانه‌ای در اپلیکیشن پیام‌ها بودیم. این ویژگی جدید امکان افکت‌گذاری روی این اپلیکیشن را فراهم می‌کرد که ازجمله این افکت‌ها می‌توان به Celebrate اشاره نمود. اکنون اپل بار دیگر این ویژگی را بهبود بخشیده و افکتی جدید تحت عنوان Love را اضافه کرده تا ارسال پیام از طریق گوشی رنگ و بویی تازه به خود گیرد.

تماس اضطراری SOS و حذف آن در بتای سوم

قابلیت برقراری تماس اضطراری آیفون موسوم به SOS نخستین بار در دومین بتای iOS 10.2 ظاهر شد که برای کاربران امکان برقراری تماس‌های امدادی را فراهم می‌کرد. با انتشار بتای سوم از این نسخه، شاهد حذف این قابلیت هستیم. البته تماس اضطراری SOS هم‌اکنون تنها برای کاربران هند فعال است و سایر کاربران نمی‌توانند به این ویژگی دسترسی داشته باشند.

ظهور اپلیکیشن Feedback

توسعه‌دهندگان و کاربران نسخه بتا از این پس قادرند به‌راحتی هرچه تمام‌تر مشکلات فنی و باگ‌های موجود در نسخه‌های آزمایشی سیستم‌عامل iOS را از طریق اپلیکیشن Feedback به گوش اپل برسانند. البته اپلیکیشن فیدبک معمولا مخصوص نسخه‌های بتاست و در نسخه نهایی از سیستم عامل حذف می‌شود.

نظر شما در مورد سومین نسخه بتا از iOS ۱۰٫۲ چیست؟ آیا اپل قادر خواهد بود ناکامی‌ها و مشکلات فنی نسخه‌های پیشین را با ارائه iOS 10.2 به دست فراموشی سپارد؟

Call Now Button