آیا اپل باتری iPhone 6s شما را رایگان تعویض می‌کند؟

اگر باتری آیفون ۶ اس شما مشکل دارد ممکن است جزو دسته‌ای از آیفون‌های اپل باشد که به رایگان قابل تعویض است. برای چک کردن این مورد در ادامه مطلب با ما همراه باشید.

چند روز پیش اپل تایید کرد باتری بعضی از گوشی‌های iPhone 6s این شرکت دچار مشکل است و به زودی آنها را رایگان تعویض می‌کند. اگرچه اپل شمار گوشی‌های مشکل‌دار را اندک توصیف می‌کند، گزارش کاربرانی که باتری گوشی آنها با مشکل مواجه است نشان می‌دهد پراکندگی این خرابی محدود به یک منطقه خاص نیست.

درصورتی که باتری iPhone 6s شما نیز دچار مشکل است می‌توانید با رفتن به سایت اپل و چک کردن سریال نامبر گوشی خود مطلع شود آیا گوشی شما مشمول تعویض رایگان باتری می‌شود یا خیر.

برای این کار به Settings > General > About بروید و سریال نامبر گوشی خود را پیدا کنید. سپس وارد این صفحه شوید و در کادر مشخص شده سریال گوشی خود را وارد نمایید. در صورتی که آیفون شما بین ماه‌های سپتامبر تا اکتبر ۲۰۱۵ تولید شده باشد اپل باتری آن را به رایگان تعویض می‌کند.

برای تعویض رایگان باتری معیوب آیفون ۶ اس ابتدا باید با iTunnes یا در iCloud از اطلاعات خود یبک‌آپ بگیرید. سپس Find My iPhone را غیرفعال کنید و با رفتن به مسیر Settings > General > Reset > Erase all Content and Settings تمام اطلاعت گوشی خود را پاک نمایید.

پس از انجام دادن کارهای بالا می‌توانید گوشی خود را به نزدیک‌ترین اپل استور یا تعمیرگاه‌های مجاز شرکت اپل تحویل دهید تا کار تعویض باتری را برای شما انجام دهند. توجه داشته باشید سلامت گوشی شما باید در وضعیت مناسبی باشد، در غیر این صورت نمایندگی گوشی‌تان را تحویل نمی‌گیرد.

خوشبختانه اپل برای تعویض رایگان باتری iPhone 6s تا ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۸ وقت تعیین کرده است، بنابراین کاربران ایرانی که به نمایندگی‌های رسمی اپل در کشور دسترسی ندارند فرصت کافی خواهند داشت تا گوشی خود را به نمایندگی‌های اپل در سایر کشورها برسانند.

Call Now Button