چه زمانی آیفون ۷ را با قیمت مناسب بخریم؟

تا به امروز در این دنیای مدرن و مملو از گجت‌های الکترونیکی و هزاران تکنولوژی فوق پیشرفته، پیش‌بینی آینده همچنان امری غیرممکن است. هنوز مشخص نیست آیا روزی بشر امکان سفر به آینده را دارد یا خیر. پیش‌بینی قیمت گوشی نیز با توجه به شرایط اقتصادی جهانی و کشورمان، نوسانات نرخ ارز‌، روابط و ده‌ها نکته دیگر که هر کسی توان آگاهی صد‌درصد آن و وضعیت بازار را ندارد امری بسیار سخت است.

چه زمانی آیفون ۷ را با قیمت مناسب بخریم؟

 

سوال بسیاری از شما جی‌اس‌امی‌های عزیز این است:

چه زمانی آیفون ۷ را با قیمت خوب بگیریم؟ اما تقریبا بیشتر سوال‌کنندگان جدا از این که خواستار خرید پرچمدار جدید اپل بودند قصد نداشتند چند ماه برای خرید خود صبر کنند! با توجه به شرایط کاملا جدیدی که اکنون برای بازار آیفون‌ طی ۱۰ سال اخیر پیش آمده (فروش رسمی آیفون) پیش‌بینی این که چه زمانی آیفون ۷ به ثبات قیمتش می‌رسد غیرممکن است. همچنین بالا رفتن بی‌سابقه نرخ ارزهای خارجی تاثیر زیادی روی کاهش سرعت نزول قیمت آیفون ۷ داشت و سبب افزایش آن هم شد.

در این بازه زمانی که قرار داریم طرح رجیستری گوشی هوشمند هنوز به اجرا درنیامده است. آیفون‌هایی که توسط واردکنندگان رسمی به فروش می‌رسند و گارانتی داخل ایران دارند به جز پشتیبانی و سهولت تشخیص اصل بودن، تفاوت دیگری با وجود اجرای طرح رجیستری ندارند و هر دو گروه محصولات پس از اجرای طرح با اپراتورها همچنان کار خواهند کرد. اما قیمت آیفون‌های به اصطلاح رسمی به نسبت بالا‌تر از مدل‌های فاقد گارانتی است. معمولا خریدار در این مواقع کالای ارزان‌تر را ترجیح می‌دهد و بی‌خیال گارانتی می‌شود.

 

چرا آیفون‌های رسمی با قیمت ثابت و مقرون‌به‌صرفه به فروش نمی‌روند؟

به هر حال در آینده‌ای نزدیک این آیفون‌های رسمی هستند که در بازار و پشت ویترین‌ها خواهند بود و دیگر خبری از آیفون‌های قاچاق یا مسافری نیست. اما اگر واردکنندگان رسمی، آیفون‌های جدید را با قیمت درست و کسب حداقل سود و محاسبه مالیات به فروش برسانند و توجهی به قیمت غیررسمی در بازار کشور نکنند، می‌توانند به راحتی و هرچه سریع‌تر مدل‌های رسمی را میان مردم محبوب و پرفروش کنند.

پیش‌بینی می‌شود با گذشت چند ماه در صورت بالا نرفتن نرخ ارزهای خارجی، واردات و موجودی بیشتر فروشندگان و اجرای طرح رجیستری آیفون‌ها فقط همراه گارانتی با قیمتی معادل‌تر و معقول به فروش برسند. همان طور که اشاره شد، پیش‌بینی آینده دشوار است.


نوسان قیمت‌ آیفون‌ ۷ و ۷ پلاس در نسخه و رنگ‌های متفاوت هرکدام منحصر به خود بوده است. اگر در ادامه به نمودارهای قیمت‌‌ توجه کنید متوجه خواهید شد هر یک از مدل‌های آیفون روند نوسانی قیمت مخصوص به خودش را دارد و گویا متمایز از بقیه است! به طور مثال دو نسخه رزگلد و جت بلک آیفون ۷ با ظرفیت یکسان ۱۲۸ گیگابایت نوسان قیمتی کاملا متفاوتی داشته‌اند. برای همین می‌توان پیش‌بینی کرد میزان موجودی هر رنگ یا ظرفیت از آیفون‌های جدید به شدت روی نوسانات روزانه قیمت آن مدل تاثیر می‌گذارد. مردم نیز از این نوسانات و بازار آشفته آیفون گله‌مندند. بزرگ‌ترین سوال اینجاست: اگر این آیفون‌ها رسمی هستند، چرا میان رنگ‌های آیفون ۷ یا ۷ پلاس در یک ظرفیت تفاوت وجود دارد؟

در انتها باید گفت اگر برای خرید آیفون ۷ تا دو ماه دیگر صبر کنید با قیمت کمتری پرچمدار مورد نظرتان را خواهید خرید.

 

 

آیفون ۷

آیفون ۷ – ۳۲GB – مشکی

 

آیفون ۷ – ۳۲GB – نقره‌ای

 

آیفون ۷ – ۳۲GB – طلایی

 

آیفون ۷ – ۳۲GB – رزگلد

 

آیفون ۷ – ۱۲۸GB – جت‌بلک

 

آیفون ۷ – ۱۲۸GB – مشکی

 

آیفون ۷ – ۱۲۸GB – نقره‌ای

 

آیفون ۷ – ۱۲۸GB – طلایی

 

آیفون ۷ – ۱۲۸GB – رزگلد

 

آیفون ۷ – ۲۵۶GB – جت‌بلک

 

آیفون ۷ – ۲۵۶GB – مشکی

 

آیفون ۷ – ۲۵۶GB – نقره‌ای

 

آیفون ۷ – ۲۵۶GB – طلایی

 

آیفون ۷ – ۲۵۶GB – رزگلد

 

آیفون ۷ پلاس

آیفون ۷ پلاس – ۳۲GB – مشکی

 

آیفون ۷ پلاس – ۳۲GB – نقره‌ای

 

آیفون ۷ پلاس – ۳۲GB – طلایی

 

آیفون ۷ پلاس – ۳۲GB – رزگلد

 

آیفون ۷ پلاس – ۱۲۸GB – جت‌بلک

 

آیفون ۷ پلاس – ۱۲۸GB – مشکی

 

آیفون ۷ پلاس – ۱۲۸GB – نقره‌ای

 

آیفون ۷ پلاس – ۱۲۸GB – طلایی

 

آیفون ۷ پلاس – ۱۲۸GB – رزگلد

 

آیفون ۷ پلاس – ۲۵۶GB – جت‌بلک

 

آیفون ۷ پلاس – ۲۵۶GB – مشکی

 

آیفون ۷ پلاس – ۲۵۶GB – نقره‌ای

 

آیفون ۷ پلاس – ۲۵۶GB – طلایی

 

آیفون ۷ پلاس – ۲۵۶GB – رزگلد

Call Now Button