نسخه‌ نهایی iOS 10.2 منتشر شد

اپل در روز دهم آبان، که روز هالوین نیز بود، در سکوت اولین نسخه آزمایش iOS 10.2 را برای توسعه‌دهندگان در کنار iOS 10.1.1 منتشر کرد. از آن تاریخ تا روز گذشته شاهد انتشار ۶ نسخه آزمایشی دیگر برای توسعه‌دهندگان و آزمایش‌کنندگان عادی بودیم. درنهایت شب گذشته پس از انتشار ۷ نسخه آزمایشی سرانجام اپل نسخه نهایی iOS 10.2 را منتشر کرد. شماره ساخت نسخه نهایی آی‌اواس ۱۰.۲ نشان می‌دهد که درواقع نسخه هفتم آزمایشی همان نسخه نهایی بوده که اپل چند روز زودتر جهت اطمینان از سلامت کارکرد این نسخه و انجام تست‌های نهایی برای تست‌کنندگان منتشر کرده است. شماره ساخت این نسخه ۱۴C92 است. پس اگر شما هم پیش از این به iOS 10.2 Beta 7 به‌روزرسانی کرده‌اید، درواقع دارید از نسخه نهایی استفاده می‌کنید و نیازی به به‌روزرسانی مجدد ندارید.

یکی از تغییرات بزرگ ایجادشده در آی‌اواس ۱۰.۲ جایگزین شدن برنامه Videos با TV است. در این نسخه برنامه پیش‌فرض Videos جای خود را به برنامه کاملا جدیدی با نام TV داده است. اپلیکیشن TV همان برنامه‌ای است که اپل ساخته و در کنفرانس معرفی مک‌بوک‌ پروهای جدید به معرفی کامل آن پرداخت. همچنین ایموجی‌های زیادی به لطف Unicode 9 در این نسخه اضافه شده‌ است. از دیگر تغییرات می‌توان به اضافه شدن والپیپرهای جدید برای آیفون ۷ و ۷ پلاس در بخش تنظیمات، افکت جدید Celebrate در iMessage، تغییر در تنظیمات دوربین و دکمه هوم، ویجت TV و چندین قابلیت دیگر اشاره کرد. برای آگاهی کامل از لیست تغییرات امنیتی در این نسخه می‌توانید به وب‌سایت اپل مراجعه کنید.


برای دریافت به‌روزرسانی iOS 10.2 می‌توانید به مسیر Settings > General > Software Update بروید.

  • اگر قصد ری‌استور با به‌روزرسانی از طریق کامپیوترتان به iOS 10.2 دارید، تا ساعاتی دیگر لینک‌ دانلود مستقیم iOS 10.2 را از سرورهای اپل در اختیارتان خواهیم گذاشت.
Call Now Button