محبوب‎ترین برندها و گوشی‌های ایران در پاییز ۹۵

کافه بازار در گزارش فصل پاییز خود آماری از محبوب‌ترین برندها و گوشی‌های کاربران اپلیکیشن بازار را منتشر کرده است. از آنجا که بسیاری از کاربران گوشی‌های اندرویدی این اپلیکیشن را روی دستگاه خود نصب دارند، با مشاهد این آمار می‌توان دید خوبی نسبت به سلیقه کاربران گوشی‌های هوشمند ایرانی به دست آورد و آن را به کل جامعه بسط داد.

بر این اساس سامسونگ همچنان محبوب‌ترین برند در میان خریداران گوشی‌های تلفن همراه است و ۵۵٫۶ درصد کاربران کافه بازار از گوشی‌های این شرکت استفاده می‌کنند که در مقایسه با تابستان ۱٫۹ درصد رشد داشته است.

سهم هوآوی با اینکه در پاییز ۰٫۷ درصد کاهش داشته اما رتبه دوم خود را حفظ کرده است. سهم سونی نیز از ۵٫۹ به ۷٫۴ درصد رسیده تا سومین برند محبوب ایرانی‌ها باشد.

برندهای ال‌جی، اچ‌تی‌سی و لنوو نیز جایگاه فصل تابستان خود را حفظ کرده‌اند و در پاییز نیز به ترتیب چهارمین، پنجمین و ششمین برند محبوب گوشی‌های اندرویدی کاربرانی ایرانی شده‌اند.

اگر به فهرست پراستفاده‌ترین گوشی‌های کاربران بازار نگاهی بیندازید متوجه می‎شود که سامسونگ و هوآوی آن را قرق کرده‌اند. همانطور که در تصویر مشخص است Galaxy J7، Galaxy J5، Galaxy A5، Galaxy S5، Galaxy S6، Galaxy S3، Galaxy S7، Galaxy Note 5، Galaxy Note 4 و Galaxy S4 میان کاربران ایرانی بیشتر استفاده می‏شود.

خوب است نگاهی هم به سهم نسخه‌های مختلف اندروید در بازار ایران داشته باشیم. طبق گزارش کافه بازار اندروید کیت‌کت با ۲۷ درصد بیشتر استفاده را در دستگاه‌های اندرویدی ایرانی‌ها دارد. پس از آن اندروید لالیپاپ با ۲۲ درصد دوم است و اندروید جلی‌بین با ۱۷ درصد سومین نسخه پر استفاده اندروید در ایران است. نکته قابل توجه افزایش ۷٫۱ درصدی سهم اندروید مارشمالو است که طی سه ماه از ۴٫۷ به ۱۱٫۸ درصد رسیده.

 

Call Now Button