غیرفعال کردن مصرف اینترنت اپلیکیشن‌های اندروید در پس‌زمینه

بسیاری از اپ‌هایی که روی گوشی‌های هوشمند خود نصب می‌کنیم برای عملکرد درست، نیاز به اتصال به اینترنت دارند، در نتیجه به محض باز کردن، شروع به ارسال و دریافت اطلاعات می‌کنند. اما مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها تنها در زمان باز بودن صورت نمی‌گیرد بلکه حتی زمانی که استفاده‌ای از آن‌ها نمی‌شود نیز از از اینترنت استفاده می‌کنند.
مطلع نبودن از میزان مصرف اینترنت اپلیکیشن‌ها، می‌تواند هزینه بیشتری بر دوش شما بگذارد، این مورد زمانی نگران کننده می‌شود که به اینترنت شبکه موبایل وصل باشید که هزینه بیشتری نسبت به وای‌فای از شما اخذ می‌کند.
اما نگران نباشید، سیستم عامل اندروید این امکان را به کاربر می‌دهد تا جلوی مصرف اینترنت در پس‌زمینه یا Background Data را بگیرد.

برای این کار به بخش تنظیمات دستگاه رفته و سپس وارد در نسخه‌های قدیمی Wireless & networks) Data Usage) شوید. در این بخش می‌توانید میزان مصرف دیتای خود روی شبکه وای‌فای و موبایل را در بازه‌های زمانی مشخص مشاهده کنید و همچنین ببینید کدام یک از اپ‌های شما مصرف بیشتری داشته است.

با انتخاب هر یک از اپلیکیشن‌ها؛ آماری به شما نشان داده خواهد شد که چه مقدار دیتا به صورت Foreground و Background  مصرف شده است. اگر فکر می‌کنید که مصرف هر یک از اپ‌های شما در پس زمینه فراتر از حالت معمول است، می‌توانید با فعال کردن گزینه Restrict app background data دسترسی آن را ببندید.

توجه داشته باشید بعضی از اپ‌های سیستمی یا اپلیکیشن‌های پیام‌رسان، برای اینکه بتواند کار خود را به درستی انجام دهند (مثلا رسیدن پیام جدید را به شما اعلام کنند) نیاز به اتصال به اینترنت در پس‌زمینه دارند و اگر دسترسی آنها را قطع کنید ممکن است در کار آنها خلل ایجاد شود.

 

Call Now Button