تلگرام با اندرویدهای قدیمی خداحافظی می‌کند

به نظر می‌رسد که صاحبان گوشی‌های قدیمی باید به فکر خرید گوشی جدید باشند. بعد از قطع پشتیبانی سرویس‌های گوگل و عدم پشتیبانی واتس‌اپ، حالا تلگرام هم خبر داده است که دیگر قصد پشتیبانی از اندروید‌های قدیمی را ندارد.

تلگرام یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های پیام‌رسان‌ در کشورمان است. تیم توسعه تلگرام به شکل مرتب و با سرعت بالا به این برنامه امکانات جدید اضافه می‌کند و آن را به‌روزرسانی می‌کند. اما تلگرام می‌گوید دیگر قصد ندارد از اندروید‌های ۲٫۲ یا ۳ پشتیبانی کند. به‌روزرسانی بعدی تلگرام تنها مخصوص کاربرانی خواهد بود که حداقل از اندروید ۴ استفاده می‌کنند.

سال‌های زیادی از عرضه اولین نسخه‌های اندروید گذشته است و گوگل سعی کرده در هر نسخه پیشرفت‌های قابل ملاحظه‌ای کسب کند. اما در این بین هنوز هم کاربرانی وجود دارند که از دستگاه‌های قدیمی استفاده می‌کنند. همین طیف از کاربران توسعه‌دهندگان را مجبور می‌کنند که برای پشتیبانی از اندرویدهای قدیمی، سختی‌های بسیاری را تحمل کنند و از توسعه امکانات زیادی براساس نسخه‌های جدید اندروید صرف نظر کنند.

در حال حاضر ۱.۴٪ کاربران اندرویدی دارای دستگاهی با نسخه اندروید پایین‌تر از ۴ هستند که این رقم درمجموع شامل ۲۰ میلیون کاربر می‌شود. تیم توسعه تلگرام به این کاربران پیشنهاد کرده است که در صورتی که قصد خرید دستگاه جدیدی ندارند می‌توانند از نسخه تحت وب تلگرام استفاده کنند.

نظر شما درباره این موج و عدم پشتیبانی برنامه‌ها از کاربران قدیمی چیست؟ توسعه و ارائه خدمات بهتر به اکثریت می‌تواند توجیهی برای قطع خدمات به اقلیت باشد؟

Call Now Button