مقایسه دوربین ۴ گوشی مطرح بازار

دوربین درگوشی هوشمند به بخشی مهم و حیاتی تبدیل شده، تا آنجا که بسیاری از افراد برای انتخابشان این بخش را در اولویت قرار می‌دهند و خرید خودشان را بر اساس کیفیت دوربین دستگاه انجام می‌دهند. در حال حاضر گوشی‌های مختلفی با کیفیت‌های متنوع دوربین در بازار حضور دارند. امروز دوربین ۴ گوشی مطرح این روزهای بازار یعنی Pixel، iPhone 7، V20 و Galaxy S7 را مقایسه می‌کنیم و در انتها از شما می‌پرسیم که به نظرتان کدام گوشی کیفیت دوربین بهتری دارد.

Apple iPhone 7

اپل از سنسوری ۱۲ مگاپیکسلی برای این نسل آیفون استفاده کرده است. این دوربین اندازه دهانه دیافراگم f/1.8 دارد و ویژگی‌های خوبی ازجمله OIS و HDR در آن دیده می‌شود. دوربین آیفون همیشه یکی از سریع‌ترین و بهترینها بین گوشی‌های هوشمند بوده، اما با کارکرد خوب کمپانی‌های دیگر در بخش دوربین کار اپل در این زمینه بسیار سخت‌تر از گذشته شده است. دوربین دوم آیفون ۷ هم سنسور ۷ مگاپیکسلی دارد و قابلیت HDR در آن گنجانده شده است. هر دو دوربین می‌توانند با کیفیت ۴K فیلم‌برداری کنند که امروزه به یکی از اهرم‌های رقابت تبدیل شده است.

LG V20

نسل قبلی گوشی به دو دوربین جلو مجهز بود، اما اکنون این نسل به دو دوربین عقب و یک دوربین جلو تجهیز شده است. یکی از لنزها سنسور ۱۶ و لنز دیگر، که وایدتر است، سنسور ۸ مگاپیکسلی دارد. امکانات کاربردی‌ای ازجمله HDR، OIS و فوکوس لیزری برای دوربین در نظر گرفته شده است. دوربین دوم گوشی سنسور ۵ مگاپیکسلی دارد و اندازه دهانه دیافراگم آن f/1.9 است. V20 با حضور دو دوربین جذابیت زیادی پیدا کرده و شما را برای عکاسی سر ذوق می‌آورد.

Samsung Galaxy S7

باوجوداینکه قریب به یک سال از عمر این گوشی می‌گذرد، هنوز به‌خوبی توان رقابت با گوشی‌هایی را دارد که به‌تازگی وارد میدان رقابت شده‌اند. دوربین گوشی هم یکی از بخش‌های این محصول است که با کیفیت خوبش هنوز توان رقابت را از دست نداده. این گوشی به دوربینی با سنسور ۱۲ مگاپیکسلی مجهز است. اندازه دهانه دیافراگم این دوربین f/1.7 است و از تکنولوژی پیکسل‌های دوتایی بهره می‌برد. امکانات OIS و HDR هم برای دوربین در نظر گرفته شده‌اند. دوربین دوم دستگاه هم سنسور ۵ مگاپیکسلی دارد و اندازه دهانه دیافراگمش عدد حیرت‌آور f/1.7 است.

Google Pixel

به آخرین گوشی یعنی ساخته دست گوگل می‌رسیم. پیکسل اولین تلاش گوگل برای ساخت سخت‌افزار تحت کامل نظارت خودش است. برای دوربین از سنسور ۱۲ مگاپیکسلی استفاده شده که اندازه دهانه دیافراگمش f/2.0 است. به‌جای OIS، از ویژگی EIS برای دوربین بهره گرفته شده و در کنار آن فوکوس خودکار لیزری هم مشاهده می‌شود. دوربین دوم سنسور ۸ مگاپیکسلی دارد و اندازه دهانه دیافراگمش f/2.4 است. دوربین اصلی توانایی فیلم‌برداری با کیفیت ۴K و دوربین دوم توانایی فیلم‌برداری با کیفیت Full HD دارد.

برای مشاهده عکس‌ها با کیفیت بالاتر روی آن‌ها کلیک کنید

نور روز محیط باز

نور روز محیط باز

نور روز محیط باز

نور روز محیط باز

نور روز محیط باز

نور روز محیط باز

نور روز محیط باز زوم ۱۰۰ درصد

نور روز محیط باز دوربین دوم

نور روز محیط بسته

نور روز محیط بسته

نور روز ماکرو

نور شب محیط باز

نور شب محیط باز

نور شب محیط باز

نور شب محیط باز

نور شب محیط باز

نور شب محیط باز دوربین دوم

نور شب محیط بسته

نور شب محیط بسته و کاملا تاریک (عکاسی با فلاش)

Call Now Button