Galaxy X اولین گوشی سامسونگ با نمایشگر خمیده

با آغاز تولید اسمارت‌فون‌ها در حالی که ما کاربران عادی شگفت‌زده بودیم مثل همیشه افرادی پیدا شدند که به طراحی‌های مرسوم راضی نیستند و به دنبال خلق چیزی خارق‌العاده‌اند. افرادی مانند استیو جابز که از صفحه‌کلید فیزیکی Motorola Q دل خوشی نداشت و در کنفرانس معرفی اولین آیفون هم به این موضوع اشاره کرد پس آیفون را بدون صفحه‌کلید فیزیکی ساخت! همیشه ذهن‌های خلاقی هستند که قوانین حاکم را نمی‌پذیرند و در آینده سیر می‌کنند که از جمله آن‌ها باید به مدیران سامسونگ اشاره کرد. طبق شایعاتی که اخیرا منتشر شده غول کره‌ای به دنبال تولید گوشی هوشمندی با نمایشگر انعطاف‌پذیر است. در ادامه جزئیات بیشتری از این گوشی را در اختیارتان قرار می‌دهیم پس با جی‌اس‌ام همراه باشید.

سامسونگ در کنفرانس CES 2013 یک برند فرعی با نام YOUM‌ معرفی کرد که روی پروژه نمایشگرهای انعطاف‌پذیر متمرکز است. حالا با وجود این برند قاطعانه می‌توان ادعا کرد که سامسونگ به دنبال تولید موبایلی با نمایشگر انعطاف پذیر است. البته مشکلاتی هم در این میان وجود دارد؛ به عنوان مثال نمایشگری که تاکنون ساخته شده‌ اگر برای مدت طولانی خمیده بماند یا به شدت مچاله شود حالت شکستگی به خود گرفته و به حالت اولیه باز نمی‌گردد.

طبق تصاویری که طی چند روز اخیر منتشر شده سامسونگ فعلا از فکر تولید یک اسمارت‌فون خمیده بیرون آمده و به دنبال تولید یک گوشی تبدیل‌شونده به تبلت است! این گوشی که Galaxy X نام دارد به یک نمایشگر ۵ اینچی مجهز شده که در صورت نیاز باز می‌شود و به عنوان یک تبلت ۷ اینچی به فعالیت خود ادامه می‌دهد. در ابتدا سه ماهه سوم ۲۰۱۷ برای رونمایی از این گجت در نظر گرفته شده بود اما با ناآرامی‌های سیاسی کره جنوبی و شراکت مدیران سامسونگ در فساد اقتصادی احتمالا مراسم رونمایی به تاریخ دیگری شاید حتی ۲۰۱۸ موکول شود!

شاید کنجکاو باشید که این گوشی-تبلت چگونه کار می‌کند. ابتدا نمایشگر دوم خمیده است و شما با یک گوشی ۵ اینچی معمولی روبرو هستید؛ این گوشی دوربین جلو، سنسورهای مورد نیاز و دکمه هوم را مانند هر گوشی دیگری شامل می‌شود و روی نمایشگر دوم که فعلا خمیده است یک دوربین قرار داد که نقش دوربین پشتی گوشی را بر عهده دارد. در صورتی که نمایشگر دوم را باز کنید کل دستگاه به تبلتی ۷ اینچی تبدیل می‌شود که دکمه هوم آن در پایین سمت چپ قرار دارد و دوربین جلوی آن، که قبلا نقش دوربین اصلی گوشی را بازی می‌کرد، حالا برای گرفتن عکس‌های سلفی آماده است! احتمالا شما هم تا اینجای کار متوجه نکته عجیبی در این گجت شده‌اید؛ بله در حالت تبلت دیگر خبری از دوربین پشتی نیست و با دو دوربین جلو مواجه هستیم!

نظر شما درباره این گجت چیست؟ آیا در زندگی روزمره به چنین دستگاهی نیاز است؟ به نظر شما سامسونگ موفق به فروش این گوشی‌-تبلت میان کاربران عادی می‌شود؟ نظر شما درباره گوشی‌هایی با نمایشگر انعطاف‌پذیر چیست؟

 

Call Now Button