انتشار نتایج تحقیقات سامسونگ روی باتری نوت ۷ تا دو روز آینده

سامسونگ به خوبی می‌داند که باید ماجرای نوت ۷ را هر چه سریع‌تر فراموش کند و برای بازگرداندن و حفظ مشتریان خود تمام توان و تمرکزش را روی گلکسی اس ۸ متمرکز نماید. بعد از مشکلاتی که برای باتری نوت ۷ پیش آمد و باعث انفجار این دستگاه‌ها شد، سامسونگ در ابتدا تمامی موبایل‌های فروخته شده در سراسر جهان را جمع‌آوری کرد و وعده داد که با همکاری نهادهای مختلف از جمله پیمانکاران مستقل تحقیقات روی این مسئله را آغاز خواهد کرد.

اکنون بعد از گذشت چند ماه از داستان نوت ۷، کمپانی سامسونگ اعلام کرده است که نتایج تحقیقات خود را در ۲۳ ژانویه یعنی دو روز دیگر بصورت عمومی منتشر خواهد کرد. سامسونگ در این روز فقط در مورد دلایل انفجار نوت ۷ صحبت نخواهد کرد؛ بلکه در مورد پیشگیری‌ها و بهبود‌های انجام شده جهت اجتناب از وقوع دوباره چنین اتفاقی نیز بحث خواهد شد. این کمپانی اعلام کرده است که برای جلوگیری از وقوع مجدد چنین مشکلاتی، ۸ فیلتر مختلف را برای محصولات تولیدی در نظر خواهد گرفت وتنها محصولاتی که بتوانند از این هشت فیلتر عبور کنند مجوز عرضه به بازار را خواهند گرفت.

دلیل تاخیر در عرضه گلکسی اس ۸ را شاید بتوان در همین تلاش سامسونگ برای بستن پرونده نوت ۷ جستجو کرد. کنفرانس خبری سامسونگ برای عمومی کردن نتایج تحقیقات نوت ۷ بصورت زنده در ساعت ۱۰ صبح به وقت کره جنوبی پخش خواهد شد. نمایندگان سامسونگ در چند روز گذشته  با نمایندگان دولت آمریکا در شهر واشینگتن ملاقاتی را داشته‌اند تا گزارش آماده شده را به آنها نشان دهند.

انفجار باتری نوت ۷ چه دلایلی می‌تواند داشته باشد؟ 

روزنامه وال استریت ژورنال در مطلبی که به تازگی منتشر شده، چند دلیل را به عنوان دلایل عمده انفجار باتری نوت ۷ ذکر کرده است. اولین دلیلی که به عقیده وال استریت ژورنال می‌تواند دلیل انفجار باتری نوت ۷ باشد، اندازه نامنظم باتری این گوشی‌‌ست که باعث گرم شدن بیش از حد دستگاه و در نهایت انفجار شده است. همچنین این روزنامه مدعی است که باتری‌های نوت ۷ بصورت ناقص و مشکل‌دار تولید شده‌اند.

باتری‌هایی که در نوت ۷ مورد استفاده قرار گرفتند توسط Samsung SDI و کمپانی Amperex Technology ساخته شده بودند. سامسونگ در ابتدا فکر می‌کرد که فقط باتری‌های ساخته شده توسط خودش از مشکل گرم شدن بیش از حد  و انفجار رنج می‌برند و بنابراین دستگاه‌هایی که باتری ساخته شده توسط سامسونگ روی آنها نصب شده بود را فراخوان داد؛ اما بعد از چندی مشخص شد که باتری‌های تولید شده توسط Amperex Technology نیز از مشکلی مشابه رنج می‌برد.

در گزارشی که قرار است روز ۲۳ ژانویه بصورت عمومی منتشر شود، دلایل پشت پرده انفجار باتری‌های نوت ۷ سرانجام مشخص خواهند می‌شود. انفجار باتری باعث برگشت خوردن ۲٫۵ میلیون گوشی نوت ۷ فروخته شده و ضرر ۵ میلیارد دلاری برای سامسونگ شد. این کمپانی اعلام کرده است که توانسته حدود ۹۶ درصد از گوشی‌های فروخته شده از سری نوت ۷ را با موفقیت از بازار جمع‌آوری کند.

 

Call Now Button