اپل به اعتراضات قانونی علیه فرمان جدید ترامپ می‌پیوندد

تیم کوک، مدیر عامل شرکت اپل، دو روز پیش اعتراض خود را نسبت به فرمان اجرایی‌ دونالد ترامپ درخصوص ممنوعیت ورود مهاجران و شهروندان مسلمان هفت کشور به ایالات متحده اعلام کرد و هم اکنون نیز به دنبال انجام اقدام قانونی در این باره است.

کوک روز سه ‏شنبه به نشریه وال استریت ژورنال گفت که این ممنوعیت بر زندگی صدها نفر از کارکنان شرکت اپل و خانواده ‏های آنان تاثیر منفی گذاشته است.

اپل می‏‌تواند در دادگاه اقامه دعوی کند اما به جای‌ اقدام مستقیم، می‌‏تواند از سایر شکایت‏‌های صورت گرفته نسبت به غیرقانونی بودن فرمان ترامپ نیز حمایت مالی به عمل آورد. نمونه دیگر در این باره شرکت آمازون است که به مقامات ایالت واشنگتن پیوسته و شکایتی را ضد ترامپ به دادگاه برده است.

علاوه بر گزینه‏های قضایی پیش روی شرکت اپل، تیم کوک گفته که این شرکت تلاش می‏‌کند تا دولت ترامپ را مجبور به تجدید نظر نماید.

به گفته تیم کوک: «آمریکا بیش از هر کشور دیگر در جهان قدرت خود را از مهاجران می‏‌گیرد و توانایی‌‏‏ها و قابلیت‏‌های ما از مردمی ریشه می‏‌گیرد که هر یک پیش زمینه متفاوتی دارند. این چیزیست که ما را خاص می‏‌کند و ما باید بیشتر درباره این موضوع بیاندیشیم.»

شرکت اپل از ارائه توضیحاتی بیشتر از سخنان کوک درباره این موضوع خودداری کرده است.

Call Now Button