شارژر بی‌سیم آیفون ۸ جداگانه به‌فروش می‌رسد

این روزها در رسانه‌های خبری، صبحت‌های زیادی پیرامون پشتیبانی آیفون ۸ از فناوری شارژ بی‌سیم نقل می‌شود. اما بر اساس اعلام بلاگ ژاپنی MacOtakara، ظاهرا شارژر بی‌سیم در جعبه iPhone 8 وجود نخواهد داشت.

تکنولوژی شارژ بی‌سیم، یکی از ویژگی‌های جدیدی است که کاربران تا حدودی با آن خو گرفته‌اند و نبود این ویژگی در یک دیوایس، تقریبا جزء معایب آن به حساب می‌آید. محصول جدید اپل با نام آیفون ۸، پیش‌بینی می‌شود که از شارژ بی‌سیم پشتیبانی نماید. اما طبق اخبار جدید، کمپانی اپل تصمیم گرفته شارژر مخصوص را از داخل جعبه این محصول حذف کرده و آن را جداگانه به افرادی بفروشد که به آن نیاز دارند. همچنین طی تصمیمات جدید، کابل کوچک تبدیل لایتنینگ به جک ۳.۵ میلیمتری هدفون نیز از درون جعبه آیفون ۸ حذف خواهد و احتمالا طبق پیش‌بینی‌ها، جای خود را به رابط تبدیل لایتنینگ به USB-C می‌دهد.

اگر این شایعات درست باشد، شارژ بی‌سیم در آیفون ۸ به عنوان یک قابلیت انتخابی برای خریداران در نظر گرفته می‌شود که در صورت نیاز، باید شارژر آن را به صورت جداگانه خریداری نمایند. این وسیله جانبی بر اساس تکنولوژی شرکت چینی Luxshare که در اپل واچ نیز مورد استفاده قرار گرفته، طراحی و ساخته شده است.

این منبع ژاپنی همچنین نقل می‌کند که رابط لایتنینگ به جک ۳.۵ میلیمتری هدفون نیز از آیفون‌های سال ۲۰۱۷ حذف خواهد شد و احتمالا به جای آن، تبدیل لایتنینگ به USB-C جایگزین خواهد شد. به این ترتیب، کاربران قادر خواهند بود تا آیفون خود را به راحتی به مک‌بوک پرو متصل نمایند و دیگر برای این کار، احتیاجی به دانگل نخواهد بود.

Call Now Button