همکاری سونی و جولا برای عرضه گوشی با سیستم عامل Sailfish

شرکت Jolla اعلام کرد که از این به بعد این شرکت از برنامه Open Devices Program سونی پشتیبانی می‌کند. این خبر به این معناست که به‌زودی ما سیستم عامل این شرکت، یعنی Sailfish OS، را روی تعدادی از دستگاه‌های سونی با برند Xperia خواهیم دید.

شرکت جولا در بیانیه رسمی خود اعلام کرده که اولین دستگاه حاصل از این همکاری گوشی Xperia X خواهد بود که با سیستم عامل Sailfish عرضه می‌شود. نمونه اولیه این گوشی با این سیستم عامل در نمایشگاه MWC 2017 بارسلون در معرض دید عموم قرار گرفته بود.

در سال‌های گذشته شرکت نوکیا با همکاری اینتل قصد داشت سیستم عامل اختصاصی MeeGo را به عنوان رقیبی برای اندروید و iOS عرضه کند که با شکست مواجه شد. بعد از آن نیز تعدادی از مهندسان نوکیا از این شرکت خارج شدند و با تاسیس شرکت Jolla تصمیم گرفتند از بقایای MeeGo سیستم عامل Sailfish را تولید کنند. در تمام این مدت آن‌ها مشغول توسعه و بهینه‌سازی این سیستم عامل بودند و دو بار تلاش آن‌ها برای عرضه یک گوشی اختصاصی و یک تبلت موفقیت چندانی در پی نداشت.

بر اساس بیانیه اعلام‌شده جولا، طبق برنامه پیش‌بینی‌شده سیستم عامل Sailfish OS تا پایان سه ماهه دوم سال ۲۰۱۷ برای اولین بار روی گوشی‌های Xperia عرضه خواهد شد.

به نظر شما این سیستم عامل توانایی رقابت با اندروید، آی‌اواس یا حتی ویندوز موبایل را خواهد داشت؟

Call Now Button