خبرگزاری Nikkei تایید کرد: آیفون ۸ صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی OLED دارد

خبرگزاری ژاپنی نیکی، که پیش‌ازاین اعلام کرده بود آیفون ۸ صفحه‌نمایش ۵ اینچی OLED دارد، حالا گزارش جدیدی منتشر کرده است. طبق این گزارش، آیفون ۸ بزرگ‌ترین صفحه‌نمایش را بین سه مدل جدید آیفون دارد که انتظار می‌رود در سال ۲۰۱۷ معرفی شوند. خبر جدید نیکی پیش‌بینی‌های قبلی ازجمله پیش‌بینی Ming-Chi Kuo از KGI Securities را تایید می‌کند.

طبق پیش‌بینی جدید Nikkei، آیفون ۸ صفحه‌نمایش ۵٫۸ اینچی OLED دارد. این خبرگزاری همچنین گفته است اپل امسال آیفون ۷اس را با نمایشگر ۴٫۷ اینچی و آیفون ۷اس پلاس را با نمایشگر ۵٫۵ اینچی معرفی خواهد کرد. دو مدل جدید آیفون ۷ از نمایشگر LCD استفاده خواهند کرد. پیش‌ازاین Kuo پیش‌بینی کرده بود همه مدل‌های آیفون سال ۲۰۱۸ از صفحه‌نمایش OLED برخوردار باشند که پیش‌بینی جدید نیکی با این پیش‌بینی منطبق است.

 

طبق آخرین شایعات، آیفون هشت ۵٫۸ اینچی نامی بی‌مسما برای آیفون جدید است چراکه ۵٫۱ تا ۵٫۱۵ اینچ از صفحه‌نمایش این گوشی به‌عنوان نمایشگر عمل می‌کند. بقیه پنل جلویی به‌عنوان نوار وظیفه‌ای عمل خواهد کرد که جایگزین دکمه Home شده است. این کار با هدف دستیابی به صفحه‌نمایش لبه تا لبه انجام شده است. علاوه بر این، Kuo ادعا کرده است گوشی iPhone 8 دوربین جلو انقلابی خواهد داشت که سلفی‌های سه‌بعدی می‌گیرد و قابلیت تشخیص چهره دارد که برای آنلاک کردن گوشی و تشخیص هویت استفاده می‌شود. ویژگی تشخیص چهره جایگزین Touch ID خواهد شد.

نیکی در گزارش خود گفته است صفحه‌نمایش بزرگ‌تر قیمت متوسط آیفون را افزایش می‌دهد؛ قیمتی که اکنون حدود ۷۰۰ دلار است. حدس و گمان‌های قبلی از قیمت ۱۰۰۰ دلاری آیفون ۸ خبر می‌داد؛ قیمتی که گوشی پرچم‌دار اپل را به کالایی لوکس بدل می‌کند. این قیمت شاید یکی از ویژگی‌های انحصاری آیفون ۸ باشد. با توجه به ویژگی‌های مختلفی که شاید در آیفون ۸ موجود باشد، این گوشی علی‌رغم قیمت بالایش، احتمالا دیوایسی خواستنی خواهد بود.

یاسائو ناکانه، تحلیلگر ارشد Mizuho Securities، گفت: «مصرف‌کنندگان به کاربردپذیری آیفون و اپ‌هایش عادت کرده‌اند و حتی اگر هیچ پیشرفت قابل‌توجهی در عملکرد گوشی رخ ندهد، بازهم به‌صورت منظم آیفون‌های جدید را می‌خرند.»

 

 

 

Call Now Button