دوربین هوآوی P10، رقیب قدرتمند دوربین پیکسل‌های گوگل

کمتر از یک ماه پیش، کمپانی هوآوی از پرچم‌دار جدید خود، پی ۱۰، رونمایی کرد. در طول کمپین‌های تبلیغاتی این شرکت چینی، یکی از بخش‌هایی که توجه زیادی به آن می‌شود و هوآوی سعی می‌کند آن را به رخ بکشد دوربین این محصول جدید است.

یکی از ستارگان کنگره جهانی موبایل امسال، هوآوی P10 بود که با سخت‌افزاری نسبتا جدید و دوربین بهبودیافته به میدان رقابت با نمایندگان سال ۲۰۱۷ دنیای گوشی‌های هوشمند پا گذاشت. پی ۱۰ هوآوی را می‌توان تنها یک به‌روزرسانی نسبت به P9، پرچم‌دار سال گذشته، دانست. این گوشی از همان پردازنده قبلی یعنی چیپست کایرین ۹۶۰، صفحه نمایش ۱۰۸۰p و باتری ۳۲۰۰ میلی‌آمپرساعتی استفاده می‌کند، اما دوربین آن یکی از نقاط قوت است که نسبت به نسل قبل بهبودهایی داشته.

دوربین‌های دوگانه حالا در دنیای گوشی‌های هوشمند قابلیت جدیدی محسوب نمی‌شوند، ولی هوآوی در این مورد یکی از کمپانی‌های موفق به شمار می‌رود. DxOMark، که از معتبرترین‌های امتیازدهی به دوربین‌ها محسوب می‌شود، به تازگی اعلام کرده که دوربین دوگانه ۱۲ مگاپیکسلی هوآوی P10 توانسته در تست‌های این مرجع، امتیاز ۸۷ را کسب کند؛ یعنی تنها ۲ امتیاز کمتر از پیکسل‌های گوگل که در حال حاضر با امتیاز ۸۹ صدرنشین‌اند.

گوگل پیکسل و پیکسل XL هنوز هم در ردیف اول فهرست بهترین گوشی‌ها از نظر دوربین قرار دارند، پس از آن گوشی‌های اچ‌تی‌سی ۱۰، گلکسی S7 و اکسپریا X پرفورمنس با امتیاز ۸۸ در رده دوم و در جایگاه سوم هم هوآوی P10 در کنار گوشی‌هایی مانند گلکسی S6 اج پلاس، موتو Z Force دروید و اکسپریا XZ و اکسپریا Z5 قرار می‌گیرند. در بررسی DxOMark، این مرجع از دوربین دوگانه P10 راضی به نظر می‌رسد و با عباراتی مانند «نمایش خوب» و «بالانس دقیق سفیدی» و همچنین ثبت بهترین نتایج در بعضی بخش‌هایی که DxOMark دیده است، از این گوشی تمجید کرده.

Call Now Button